2018 Sonbahar Sezonunun Merakla Beklenen 6 Animesi

Bu sene bir çok animeyi hevesle bekledik. Bir çoğunu da Sonbahar’a gelene kadar izledik. Fakat bu sezon merakla beklenen animelerimiz de mevcut. İşte Sonbahar sezonu gelse de izlesek dediğimiz, beklerken heyecanlandığımız altı anime;

Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai

Aynı isimli hafif romandan uyarlama olan anime, senenin heyecanla beklenen serileriden de birisi.  Zira animenin temalarının okul, doğa üstü ve romantik komedi olması hem shoujo hem de shounan izleyici kitlesine hitap edebiliyor olması demek. Genellikle lise öğrencilerinde görülen ergenlik sendromu denilen durum Sakuta’nın da başına gelir. Bu sendromda Sakuta aniden gözünün önünde beliren taşvan kostümlü bir kız görmektedir. İsmi Mai’dir ve okulda da tanınan bir kızdır fakat kimse onu bu tavşan kılığında görmez. Zaman içinde bu gizemli durumları çözmeye çalışan Sakuta bir yandan da diğer ergenlik sendromundaki kızları da görmektedir.

Tensei shitara Slime Datta Ken

Shounan ve fantastik türde olan bu animemiz ise yine aynı isimli mangadan uyarlamadır. Overlord’a benzetildiğinden olsagerek bu yapım da sezonun merakla beklenen animelerinden birisi. 37 yaşında bir soyguncu tarafından öldürülen Mikami, Rimuru Tempest denilen yerde tekrar dirilir. Burası bir fantazi dünyasıdır ve hikayesi daha yeni başlamıştır. Tensei shitara Slime Datta Ken bir şekilde boyut değiştiren ve güç kazanan insan hikayesini bizlere tekrar sunuyor olsa da, çok karakterli oluşu ve fantastik öğeleri hikayesini oldukça çekici kılıyor.

JoJo no Kimyou na Bouken: Ougon no Kaze

İlkini 2012 yılında izlediğimiz Jojo no Kimyou na Bouken serilerinin devamı olan JoJo no Kimyou na Bouken: Ougon no Kaze de sezonun merakla beklenenlerinden. Dio soyundan gelen ve Napoli’de yaşayan Giovanna’nın çocukluğu kötülük görererek geçmiştir. Yine de bir gün birisini kurtarır ve bu kurtardığı kişi sayesinden insanlara tekrar güvenmeyi öğrenir. Kurtardığı kişinin bir gangster olması nedeninle Giovanna da bu işe özenir ve İtalya’nın yer altı dünyasını yöneten Passione’la sorunlar yaşamaya başlar. Bu durumdan nasıl kurtulacağı ve işinde nasıl yükseleceğiyse tamamen Giovanna’nın elindedir.

Fairy Tail: Final Series

Fairy Tail animelerinin son serisi olan Fairy Tail: Final Series, isminden de anlaşılacağı gibi hikayenin de noktalanacağı bir anime. Bu sebeple özellikle Fairy Tail hayranları tarafından merakla bekleniyordu. Son sezonlarından loncanın nasıl kurulduğunu anlattığı için yeni hikayelerin neler olacağı hayranlar için merak konusuydu. Çizimlerinin de yenileneceği animenin kaç bölüm olacağı şimdilik bilinmiyor.

Toaru Majutsu no Index III

İlk sezonunu 2008’de izlediğimiz Toaru Majutsu No Index animesinin ikinci sezonunu da 2010 yılında izlemiştik. Bu sezon ise üçüncü sezonu gelecek. Aksiyon, büyü ve süper güçler türünde olan anime hayranları tarafından hevesle bekleniyor. Bir yandan beyninde binlerce büyü olduğunu söyleyen Index’in başına açtığı dertleri savuşturmaya çalışan diğer yandan da ölmeyeye çalışan Toaru’nun hikayesi bu sezon da kaldığı yerden devam edecek.

Tokyo Ghoul:re 2nd Season

Sene başında Tokyo Ghoul:re’nin ilk sezonunu izlemiştik. 12 bölümde bitse de hikaye yarım kalmıştı ve sene sonunda bir bu kadar daha bölüm izleyeceğimiz haberini almıştık. Evet, Tokyo Ghoul çok tartışmalara sebep olan bir anime seveni olduğu kadar sevmeyeni de çok ama her şeye rağmen heyecanla beklenen animelerimizden oluyor kendisi. Zira sezon başında Haise olarak izlediğimiz Kaneki hafızasını geri kazandı ve bundan sonra neler yapacağı, eski Aogiri üyelerinin ona yardım edip etmeyeceği tam bir muamma.

Hafize Mutlu

Bazen hayatımın kalanını sadece anime, dizi ya da film izleyerek geçirmek istediğim doğrudur.

Önceki Yazı

YouTube’un Yeni Dizisi Wayne’den Fragman Geldi

Sonraki Yazı

Netflix’den başrolünde Beren Saat’in olduğu ikinci orijinal Türk dizisi geliyor