The Purge, 2. sezon onayı aldı

USA Network, “The Purge” serisinden aynı isimle uyarlanan korku dizisine ikinci sezon onayı verdi. Onayın dizinin ilk sezon finalinden önce açıklanması dikkat çekti.
İlk sezonunda, kendisinden önceki filmlerde de olduğu gibi totaliter bir rejim altındaki ABD’de her türlü suçun serbest bırakıldığı 12 saatlik dilimleri ve birbirinden bağımsız karakterlerin bu süre içerisinde yaşadıklarını anlatan The Purge, karakterlerin kendi geçmişleriyle yüzleşmelerini ve geceyi atlatabilmek için ne kadar ileri gidebileceklerini izleyiciye sunmuştu.
Birinci sezonun başyapımcıları filmlerin de yaratıcısı James De Monaco ve Thomas Kelly idi. Ayrıca filmlerin arka planındaki tüm ekibin de dizide yer aldığı biliniyor.
Purge, USA Network’ün en popüler draması olmayı başarırken 18-49 yaş aralığında bölüm başına 1,2 milyon izleyici ve totalde de 2,3 milyon izleyici çekti.
Dizinin ikinci sezonunda mitolojinin biraz daha derinine inmeyi planlayan ekibin nasıl bir senaryoyla izleyici karşısına çıkacağı henüz bilinmemekte.

Yazar ekibimizden Ozan Kayahan‘ın The Purge’un ilk sezonuyla ilgili yazdığı inceleme yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

batuhan tozkoparan

Önceki Yazı

TNT, Good Behaivor’ı ikinci sezonunun ardından iptal etti

Sonraki Yazı

NBC, Reverie’yi iptal etti