Kaya Scodelario, Netflix’in Spinning Out Adlı Yeni Dizisinde Başrol Oldu

Netflix’in yayınlayacağı yeni drama dizisi Spinning Out‘ta başrol Kaya Scodelario oldu. Dizinin başrolü için daha önce Emma Roberts ile anlaşılmıştı fakat ünlü oyuncu projede yer almama kararı almıştı. Emma Roberts’tan sonra Lily Collins dahil birçok isim başrol için konuşulmuştu fakat dizi ekibi Kaya Scodelario ile çalışacak. Scodelario, Skins dizisindeki Effy Stonem karakteriyle ününü kazandı ve The Maze Runner, Clash of the Titans, Tiger House gibi yapımlarda da yer aldı.

Kaya Scodelario dizide Kat Baker isimli bir artistik buz patencisini canlandıracak. Netflix’in 10 bölüm sipariş ettiği dizide, tekler disiplininde yarışan buz patencisi Baker’ın yaşadığı düşüşten sonra kariyeri bitme tehlikesine girer. Daha sonra bulduğu bir partnerle çiftler kategorisinde kariyerine devam eden Kat, hem pistte hem pist dışı birçok zorlukla karşılaşır. Kat ve partnerinin olimpiyat rüyalarını gerçekleştirebilmek için yaşadıklarını izleyeceğimiz dizi 2019 yılı içerisinde ekranlara gelecek.

Dizinin yaratıcılığını Mr. Mercedes dizisinin yardımcı yapımcısı Samantha S. Stratton yapacak. Stratton aynı zamanda eski bir buz patencisi. Lara Olsen, Tory Tunnel ve Joby Harold ise dizinin yönetici yapımcı kadrosunda olacaklar.

Duygu Gürbüz

Önceki Yazı

The Protector (Hakan: Muhafız)’la tanışma zamanı!

Sonraki Yazı

Netflix’in Yeni Dizisi Russian Doll İçin Yayın Tarihi Belli Oldu