Çukur ekibi kök hücre bağışı kampanyasına katıldı

Show TV’nin iddialı dizisi Çukur ekibinden çok anlamlı bir hareket geldi.

Geçtiğimiz günlerde 3.5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı’nın annesi Eylem Hanım bir video paylaşmış ve kızının hayata tutunabilmesi için ilik nakli olması gerektiğini dile getirmişti. Video sosyal medyada büyük bir hızla yayıldı ve birçok kişi kök hücre bağışında bulunduğunu sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Çukur dizisi ekibi de sete gelen Kızılay’a ait bağış aracında kök hücre bağışında bulunarak başta Öykü Arin olmak üzere birçok hastaya umut oldu. Oyunculuğunun yanında doktor da olan Ercan Kesal, tüm ekip arkadaşlarına bu davranışları için teşekkür ederken donör olmanın kişiye hiçbir zararı olmadığının altını çizdi.

Dizinin idari yapımcısı Yamaç Okur ülkemizde kök hücre bağışının yeterli seviyede olmadığına dikkat çekerek “Biz de Çukur dizisi ekibi olarak, sosyal sorumluluk çerçevesinde katkı vermek istedik. Umarım hem Öykü Arin için hem de diğer (ilik nakli) bekleyen çocuklar için bağışlarımız umut olur.” dedi.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Siber dolandırıcıların yeni hedefi Netflix kullanıcıları oldu

Sonraki Yazı

Sinem Kobal’ın Hakan: Muhafız’ın kadrosuna katıldığı iddia edildi