İzlediği diziye göre sevgilinize alabileceğiniz hediyeler

Şubat ayı içerisinde herkes için bir miktar işkence barındırıyor. Neden? Çünkü 14 Şubat! Peki neden herkes için? O konu biraz çetrefilli. Efendim, sevgilisi olan kara kara ne hediye alacağını kara kara düşünüyor. Hem anlamlı olacak, hem şık. Sonra işe de yaraması lazım. Çok ucuz olmayacak ama öyle yıl sonuna kadar cep delik cepken delik de gezdirmeyecek bir şey olmalı. Sadece hediyeyle bitse yine iyi. Bunun yemesi, içmesi, gezip tozması, sosyal medyada kalpli emojisi, eşin dostun postlarını “likelama“sı, ortada ailenin haberi olmayan bir ilişki varsa post gizlemesi vs. saymakla bitmez. Eh bir de işten izin almak var. Malum 14 Şubat, Perşembe gününe denk geliyor sevgili okur. Ayarlayacaksınız artık bir şeyler, el mecbur!

Evli olanın derdi başka. “Ya biz sevgili değiliz ki, evlendik ya biz” düşüncesinde olanın eşi bu günü kutlamak istiyor. Ekonomik krizmiş, ev geçindirme derdiymiş, alışveriş merkezinde mağaza mağaza gezip kasada kuyrukta ömür tüketmekmiş falan bunları bir geçeceksiniz. O hediye A-LI-NA-CAK! Hiçbir şey alınmasa tanesi 20 TL’den bir kırmızı gül ya da ne bileyim bir ev terliği alınır ama alınır. Kaçış yok!

Hepsi bir yana bir de sevgilisi olmayanlar var. 14 Şubat’ın en büyük mağdurları bu kesim. Bu kesim “Oh, param cebimde kaldı” diye kendini avutadursun, o iş öyle olmuyor. Çünkü o sevimsiz çiftler her yerde! El ele, diz dize öpüşüp koklaşmalar, sevgi sözcükleri, kalpler, balonlar, görgüsüzlükte tavan yapmışların havai fişek gösterileri, reklam panolarına yapıştırılmış “Benimle Evlenirmisin?” (Evet, bitişik) afişleri, her kafede her pastanedeki kalpli pastalar, çikolatalar, şekerlemeler… Yazarken tiksindim. O gün sokağa çıkma daha iyi yani. Sokağa çıkma ama sosyal medyadan da uzak dur canım kardeşim. Yazık sana.

Her kesimin derdini tasasını şöyle bir yokladıysak gelelim yazımızın ana konusuna; Sevgiliye/eşe ne hediye alınacak? Sevgilime sevdiği diziye göre bir hediye alsam bunun ne olacağı konusunda çokça düşündüm. Sonra “Aman, sevgilim mi var? Banane” dedim. Tam buna üzülecekken bana bir faydası olmaz ama sevgilisi olan okurlarımızın bir işine yarasın diye bu yazıyı yazmaya karar verdim. O zaman başlayalım.

Eğer sevgiliniz Erkenci Kuş ve Elimi Bırakma’yı her hafta, asla kaçırmadan izliyorsa iflah olmaz bir romantikle birliktesiniz demektir. Onu mutlu etmek için peluş ayıcık, elele tutuşurken giyebileceğiniz kalpli sevgili eldiveni, birlikte fotoğrafınızın olduğu bir puzzle, kendiniz örmemiş olsanız bile atkı-bere ikilisi yeterli olacaktır.

Romantizm dedik madem acı soslu dizi sevenlere gelelim. Efendim, sevgiliniz Kadın, Sen Anlat Karadeniz, Bir Zamanlar Çukurova, Gülperi ya da Bir Litre Gözyaşı tipi dizilere hayranlık duyuyorsa saksıda bakıp büyütebileceği bir çiçek işinizi görür. Yetmeyeceğini düşünenler şık kolye ve bileklik gibi seçeneklere yönelebilirler.

Arka Sokaklar, Muhteşem İkili ve Halka gibi polisiye tutkunu sevgilinize yazarımız Arzu Kayhan’ın Yad isimli kitabını hediye edebilirsiniz. Hatta başka bir hediye almak isterseniz yanına da bu kitabı ekleyin. Yalnız kitabı alırsanız bana bir haber verin, satıştan pay isteyeceğim. Başka bir hediye demişken polisiye seven insanlar parça birleştirmeye, adım adım sonuca gitmeye meyilli olurlar. Onlar için en güzel hediyelerden biri de parçalarını birleştirerek yapacakları maket araba, uçak vb. şeyler olacaktır.

Polisiye değil ama Çukur, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Çarpışma gibi yapımları seven biriyle birlikteyseniz alabileceğiniz en güzel hediye kalaşnikof. Şaka şaka, aman diyeyim yok öyle silah falan. İlla böyle ateşli bir şeyler alayım derseniz tanesi 200 TL’den başlayan çakmaklardan alabilirsiniz. Şahsen ben bir çakmağa bu kadar para vermeyi dünyanın en mantıksız şeylerinden biri olarak görüyorum ama sevgiliniz bu dizileri izliyorsa muhtemelen şekilci biridir, hoşuna gider. Çakmak istemeyenler için tesbihi de bir seçenek olarak buraya bırakıyorum. Siyah, boğazlı kazaklar, kocaman kol saatleri de başka seçenekler. Tercih senin reis!

“Yok ya, bizimki sevmez böyle vurdulu kırdılı dizileri. Aç ona Çocuklar Duymasın, Kalk Gidelim, İkizler Memo-Can’ı başka bir şey istemez” diyenlerdenseniz sevgililer günü gelmeden sevgilinizden ayrılmanız sizin hayrınıza olacaktır. Çok seviyor ve bu muhteşem rafine zevklerine rağmen ayrılamıyorsanız kendinize antidepresan, sevgilinize de kahve kupası alın. Buluşmaya gitmeden önce sevgilinizin size alacağı kupa için mutfak rafında yer açmayı da unutmayın.

Tarihi dizilere ilgi duyup Diriliş, Abdülhamit gibi dizileri seven bir sevgiliniz varsa geçmişe düşkünlüğünü fırsata çevirip plakçalar, vintage kıyafetler gibi seçenekleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Bunları bir kenara koyup başka bir şeyler arıyorsanız sevgilinizin adını hat sanatıyla yazdırıp şık bir çerçeve içinde kendisine hediye edebilirsiniz. Hatta daha vaktiniz varken internette bu sanatla ilgili videoları izleyerek hediyenizi kendiniz bile yapabilirsiniz.

Sevgiliniz perşembe ve cuma akşamları evden dışarı adım atmıyor, telefonlarına bakmıyorsa muhtemelen Avlu ve İstanbullu Gelin izlediği içindir. Her iki dizi de dramın yanında izleyiciye umut da veriyor. Sevgilinize çok basit bile olsa kendiniz bir hediye hazırlayabilirsiniz. El becerileri konusunda kendinize güvenmiyorsanız ona bir kitap seti hediye edebilirsiniz. Bu kadar klasik bir şey istemiyorsanız reçine ve gerçek bitkilerle yapılan yaşam kolyeleri de karşınızdaki kişiyi mutlu edecektir.

Sevgiliniz asker temalı Söz ve Savaşçı gibi dizilere düşkünse içinde kamuflaj deseni bulunan herhangi bir şey alın, bayılacaktır. Kamuflajı sevmiyorsanız bordo bere de olur. Ama hem şık, hem ateşli bir hediye arayışındaysanız haki renkli bir iç çamaşırı bütün dertlerinize son verecektir. Sevgiliniz paketi açarken “Ay akşamdan ışıktır yaylalar yaylalar” diye kulağına fısıldamayı unutmayın.

Son tavsiyem Yasak Elma izleyicisi sevgilisi olanlara. Özellikle erkek arkadaşlar burayı dikkatle okusun. Eğer sevgiliniz Yasak Elma izliyorsa bu yazıyı okumayı burada bırakın ve hemen bir mesaj atıp ondan ayrılın. Ender’in ilk sezondaki entrikalarını izlemiş bir kadından daha tehlikeli bir şey varsa o da Ender’in hem ilk sezon hem ikinci sezondaki entrikalarını izlemiş kadındır. Ayrıl, ayrıl, ayrıl!

Bu arada yalnız olanlara sesleniyorum: Henüz 14 Şubat’a vaktimiz var. Bu sevgililer gününü de yalnız geçirmek istemezseniz DM’den bana ulaşmak için hiç çekinmeyin. Lütfen mesajınıza hangi diziyi sevdiğinizi eklemeyi de unutmayın.

Yarı ciddi, yarı esprili bir yazının sonundayız. Sevgilinize ne hediye alacağınızı kafanıza çok da takmayın. Onu sevdiğinizi hissettirerek vereceğiniz hediye ne olursa olsun mutlu olması için yeterli olacaktır. Sizden tek ricam; Lütfen sosyal medyada paylaşım yaparken bizi de düşünün.

 

 

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Kuzgun’dan ilk tanıtım yayınlandı

Sonraki Yazı

Magnum P.I., FBI ve The Neighborhood, 2. sezon onayı aldı