Masum, Netflix’e satıldı

Türkiye’nin ilk internet dizisi Masum, Netflix’e satıldı. BluTv’nin kurucusu ve CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ konuyla ilgili Twitter’dan açıklama yaptı. Yalçındağ’ın açıklaması şöyle:

“Selamlar herkese!

Üçüncü senemizi iki gün önce kutlamamız vesilesiyle kısa bir güncelleme vermek isterim. Bu süre içerisinde 4 milyondan fazla kayıtlı üyeye ulaşarak 2018 yılında da abone sayımızı bir önceki yıla göre 4 kat artırdık. Platformumuzda her ay yaklaşık 3 milyon saat üzeri içerik üretiliyor. Bundan dolayı çok mutluyuz, tüm abonelerimize minnettarız.

BluTv’nin ana vizyonu, sadece içerik lisanslayan bir platform olmak değil, Türk izleyicisine orijinal içerik üretimi ile birlikte birçok yenilik sunmak, bir teknoloji şirketi olarak da birçok yeniliğin altına imza atmaktır.

Masum dizisinin, önce BluTv’de daha sonra televizyonlarda yayınlandıktan tam iki sene sonra 180 ülkede yayınlanmak üzere Netflix’e satılmasını bir başarı olarak görüyoruz. Nitekim Netflix de globalde büyüme sürecinde House of Cards gibi birçok değerli yapımını BluTv başta olmak üzere birçok farklı yayıncıya lisanslamıştı.

Kullanıcılarımız artık bizi tanıyor. Biz kendimizi tamamen kaliteli orijinal yapımları Türk izleyicisiyle buluşturmaya ve bu vesile ile farklı tür, konseptler ve yetenekleri de keşfederek Türk film ve dizi sektörüne katkıda bulunmaya adamış bir platformuz. Bu satıştan elde ettiğimiz gelirle, yine Türk yapımlarına yatırım yapıyor olacağız ve nice Masum’lar ve Bartu Ben’ler üreteceğiz.

Bugüne kadar 12 tane orijinal yapımımız var. Kurulduğumuz günden bu yana Türk film ve dizi sektörüne 60 Milyon TL aktarmış bulunuyoruz. Bu rakamı da giderek büyütmek en büyük gayemiz!

Netflix’in Türkiye’de operasyonlara başlamasını çok sıcak karşıladık. Ülkemizdeki internet televizyonculuğu algısını güzel bir rekabet içerisinde birlikte güçlendirdiğimiz için de çok mutluyuz.

Ne mutlu bize ki ilk günden beri aldığımız destek ve anlayış sayesinde bugüne kadar büyüyerek gelebildik. Kullanıcılarımız biliyor ki, bizi destekledikleri müddetçe biz daha çok orijinal yapım yapacağız. Eğer kullanıcılarımızda bu farkındalık olmasaydı ve destek görmeseydik bu çok özel yapımları insanlar ile buluşturamazdık.

Çok teşekkürler”

Masum’un senaryosunu Berkun Oya kaleme almış, yönetmenliğini Seren Yüce yapmıştı. Başarılı dizinin oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay, Okan Yalabık, Tülin Özen, Bartu Küçükçağlayan, Serkan Keskin, Mehmet Özgür ve İrem Altuğ gibi başarılı isimler yer aldı.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Batwoman’ın Kadrosuna 3 Yeni İsim Katıldı

Sonraki Yazı

Kuzgun’dan ilk tanıtım yayınlandı