Netflix’in Ottoman Rising isimli dizisinin detayları belli oldu

Karga Seven Pictures’ın kurucu ortaklarından Emre Şahin, Miiliyet’ten Buket Aydın’a verdiği röportajda Netflix’te yayınlanacak Ottoman Rising dizisi hakkında bilgiler verdi.

Netflix’in yaptırdığı araştırmada Osmanlı İmparatorluğu’nun dünyada en çok tanınan imparatorluklardan biri olduğu sonucu ortaya çıkınca kendileriyle iletişime geçtiğini ve dizinin böyle ortaya çıktığını söyleyen Şahin, dizinin altı bölümden oluşacağını ve ana hikayenin İstanbul’un fethi olacağını açıkladı.

Ottoman Rising’i “Bizden ama her anlamıyla da uluslararası bir proje gibi” diye nitelendiren Emre Şahin senaryoyu yapım şirketindeki ortakları Kelly McPherson ve Elizabeth Lake ile birlikte yazdıklarını ve yönetmenliğini de kendisinin yapacağını söyledi. İngilizce dilinde çekilecek dizinin oyuncu kadrosunun uluslararası olacağını da sözlerine ekleyen Şahin, Ottoman Rising’in Çin’de de gösterilmesi için çok önemli bir anlaşma imzaladıklarını söyledi.

Kaynak: Milliyet

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

‘TRT Çocuk Film Kuşağı’ İle Seçkin Yapımlar İzleyiciyle Buluşuyor

Sonraki Yazı

Billions’un 4. sezonundan yeni tanıtım yayınlandı