Usta isimlere saygı kuşağı Ocak’ta Bein IZ’de

Belgesel severlerin en çok tercih ettiği tematik kanal olan Bein IZ, güçlü içerikleriyle 2019’a iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Kanal, sene içinde yayınlanan ve büyük beğeni toplayan özel belgeseller ile duayen isimleri Ocak ayında anmaya hazırlanıyor. Aydın Boysan, Cemal Süreya ve Mehmet Ali Birand gibi ustalar, ölüm yıl dönümlerinde yeniden yayınlanacak bu özel yapımlar ile Bein IZ‘de anılacak.

Fark yaratan içerikleri ve ses getiren yapımlarıyla Türkiye’nin belgesel kanalı Bein IZ, belgeselseverleri özel projelerle buluşturmaya devam ediyor.

5 Ocak 2019 Pazar günü duayen gazeteci Aydın Boysan‘ın İstanbul‘u – “Mekanı Yaşamak” bölümü ile ekrana gelecek.

Türk Edebiyatının müstesna isimlerinden, şair Cemal Süreya‘nın 29. ölüm yıl dönümünde anılacağı 9 Ocak 2019 Çarşamba gününde ise “İkinci Yeni – 2. Bölüm ‘Bütün Kara Parçalarında Cemal Süreya” belgeseli yayınlanacak.

6 yıl önce kaybettiğimiz usta gazeteci Mehmet Ali Birand ise 17 Ocak 2019 Perşembe günü yayınlanacak “Beyaz Cam – 1. Bölüm” ve “Akıllı Kutu – 2. Bölüm” yapımları ile anılacak.

“Sudaki İzler – Son Savaşçı” belgeseli son bölümü 3 Ocak’ta Bein IZ‘de.

İlk iki bölümü büyük beğeni toplayan Sudaki İzler – Son Savaşçı belgeselinin üçüncü bölümü, “Sudaki İzler: Son Savaşçı – 3. Bölüm: İmroz Baskını” 3 Ocak 2019 Perşembe günü saat 23:00’de Bein IZ‘de belgesel tutkunlarıyla buluşacak. 6 Ocak ve 20 Ocak tarihlerinde ise belgeselin 3 bölümü arka arkaya özel bir gösterimle Bein IZ‘de yayınlanacak.

Mustafa Çevik

Önceki Yazı

Stranger Things, 3. sezonuyla 4 Temmuz’da Netflix’de

Sonraki Yazı

Fox, Ocak ayını filmlerle geçirecek