Alman ZDF’den cesur bir adım: The Swarm (Sürü)

Frank Schaetzing‘in epik fantastik bilimkurgusu The Swarm veya Türkçe adıyla Sürü televizyona uyarlanıyor. Sekiz bölümden oluşacak dizinin İngilizce olacağı ve Almanya‘nın büyük kanallarından ZDF ile Intaglio Films‘in ortak projesi olarak sunulacağı duyuruldu.

Günümüzde geçecek olan hikaye deniz hayvanlarının bir anda alışılmışın dışında davranmaya başlamaları ve saldırganlaşmalarının ardında yatan gizemi araştıran bir deniz biyoloğunu ve onun destekçilerini konu alıyor. Kuzey Denizi’ndeki donmuş metan gazı stoklarını delmeye başlayan milyonlarca garip solucanın bir anda ortaya çıkması ve bu gelişmenin neden bir felakete dönebileceğini bilimsel verilerle destekleyerek anlatan romanın çok fazla hayranı da bulunmakta. Toksik denizanalarının, yengeçlerin hatta balinaların dünya genelinde insanlara saldırmaya başlamasıyla ilk sinyallerini veren karmaşa, bir grup bilim insanıyla askeriyenin bir araya gelmesiyle insanoğlunun karşılaştığı en büyük felaketi önleme çabasını anlatmakta.

Çekimlerinin 2019 yılı içerisinde başlayacağı belirtilirken Game Of Thrones‘in yönetici yapımcısı Frank Doelger‘in projesi olan The Swarm‘ın ilk günden çok dikkat çektiği kesin. “İnsanoğlunun okyanusları görmezden gelmesinin kıyamete benzer sonuçları olacağı ihtimalini çok çekici bulduğunu” ifade eden Doelger, “bu senaryonun George R.R. Martin‘in kitabından geri kalır yanı olmadığının” altını çiziyor.

Mustafa Çevik

Önceki Yazı

24 dizisinin devamı gelmeyecek

Sonraki Yazı

Ottoman Rising’in kardosu şekilleniyor