Bir Sürünün Doğuşu belgeseli National Geographic Wild’da

Uzun yıllar boyu avlanma sahası olan Selinda Havzası’nın kaderini değiştiren iki kaşif ve giderek artan aslan nüfusu…Tam bir başarı öyküsü olan ödüllü belgesel “Bir Sürünün Doğuşu”, 3 Şubat Pazar günü National Geographic WILD’da yayınlandı.
Film yapımcıları ve National Geographic Kaşifleri Dereck ve Beverly Joubert, Kuzey Botswana’daki Selinda Havzası’na gittiklerinde bölgede yıllardır süren avlanmalar sonucunda neredeyse hiçbir hayvan yaşamıyordu. Joubert çifti bu durum karşısında sessiz kalamadı ve topladıkları bağışlarla araziyi satın aldı. Çiftin geldiği dönemde Selinda’nın tek sakinleri bir dişi aslan ve dişi yavrusuydu. Namibya’dan gelen iki erkek aslanla birlikte Selinda’nın kaderi ise değişmeye başladı. Aslanların sayısı her geçen gün arttı.
Vahşi doğada hayatta kalmaya çalışan aslanların ve yavrularının etkiletici ve yürekleri ısıtan hikayesi ödüllü belgesel “Bir Sürünün Doğuşu”, National Geographic WILD’da izlenebilir.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Değişmek Mümkün müdür? | Vikings 5. Sezon 2. Kısım

Sonraki Yazı

Nehir Erdoğan, MAG Dergi Şubat sayısına özel açıklamalar yaptı