BluTV dizileri Almanya ve Avusturya’da

2016 yılında yayın hayatına başlayan ve ilk dizisi Masum’la büyük ses getiren BluTv, Amazon Prime Video’yla büyük bir anlaşmaya imza attı. Dünyanın en önemli dijital platformlarından Amazon Prime Video ile yapılan iş birliği sonucunda BluTv Prime Video Channels’ın Almanya ve Avusturya kataloglarına dahil oldu.

BluTv kurucusu Aydın Doğan Yalçındağ yaptığı açıklamada “Türk içeriğinin dünyadaki 1 numaralı platformu olma vizyonumuza doğru bir adım daha atmaktan gurur duyuyoruz. BluTV, Amazon ile yaptığı işbirliği sayesinde, Almanya ve Avusturya’da Türkçe konuşan 3,5 milyon kişi için çok daha rahat erişilebilir olacak.” dedi.

Yapılan anlaşmaya göre BluTv’nin özgün içerikleri Masum, 7Yüz, Bozkır gibi birçok dizi Almanya ve Avusturya’da da seyircilerle buluşacak.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Días de Navidad, Netflix için hazırlanıyor

Sonraki Yazı

HBO’nun ilk original Norveç yapımı : Beforeigners