Disney+ dizileri Marvel sinematik evreninde geçecek!

Disney+ platformunda yayınlanacak Marvel dizilerinin Marvel sinematik evreninde geçeceği, Marvel Studios başkanı Kevin Feige tarafından açıklandı.

Disney, Disney+ duyurulduğundan bu yana Marvel hayranlarına görecekleri dizilere dair çeşitli ipuçları veriyordu. Şimdilik açıklanan diziler, Tom Hiddleston’ın başrol olacağı Loki ve Paul Bettany ile Elizabeth Olsen’ın rol alacağı The Vision and Scarlet Witch.

Kevin Feige’in söylediklerine göre bu diziler, Netflix’teki Marvel dizilerinin aksine Marvel sinematik evrenine doğrudan bağlı olacak.

Bu bilgilere rağmen, dizilerin hangi zamanda geçeceğine dair bir bilgi henüz yok. Örneğin, Avengers: Infinity War filminde Loki ölmüştü ama Avengers Endgame’de Loki de dahil olmak üzere birçok karakter ölümden dönebilir. Loki’nin merak uyandıran geçmişi televizyona uyarlamak için çok uygun, bu yüzden dizi muhtemelen Thanos’un dünyanın nüfusunu yarıya düşürmesinden önce geçecek.

Disney+’a gelecek diğer diziler için de henüz pek bir bilgi yok ama büyük ihtimalle onlar da Avengers: Infinity War’dan sonrasını konu almayacak.

Salih Çiftçi

Çizgi roman, dizi, basketbol, oyun.

Önceki Yazı

2019 Yılında Final Yapacak Diziler

Sonraki Yazı

Kuzgun, Rıfat’ı öldürecek mi?