Donald Glover’ın Atlanta’sına dair kötü haber

FX’in CEO’su John Landgraf’ın açıklamaları Atlanta’nın üçüncü sezonunu 2019’da göremeyeceğimizi ortaya çıkardı. Emmy Ödüllerinin komedi dalındaki ağır toplarından biri olan Atlanta’nın yokluğu rakiplerine bir fırsat yaratacak gibi duruyor.

Landgraf; “Atlanta dönecek mi dönmeyecek mi bilmiyorum. Ama yazarlar işlerinin başında.” dedi.

Bir başka FX yönetici John Soldberg de, Atlanta’nın ekranlara daha erken dönebileceğini ancak Emmy’e yetişemeyeceğini belirtti. 31 Mayıs 2019 için planlanan Emmy Ödülleri göz önünde bulundurulursa, Atlanta’nın en az bu tarihe kadar ekranlarda olmayacağı kesin denilebilir. Senaryonun yazımına devam edilirken, çekimlerin sene sonuna kayacağı ve üçüncü sezonun da muhtemelen 2020 başına kalacağı öngörülmekte.

Landgraf, bu gecikmenin Donald Glover’dan kaynaklı olduğunu kabul etse de sorunun kişisel olmadığını, Glover’ın daha çok yakın aile bireylerine destek olmak için ara verdiğini ve bu konuda daha fazla detay paylaşmak istemediğini sözlerine eklemekte.

“Bence bugünlerde televizyon beklemeniz gereken bir şey haline geldi.” diyen Landgraf, “Düzenli biçimde geri döndüremediğimiz çok fazla şey var. Benim bulunduğum noktada, hem hayranlar hem bizim için tüm projeleri senelik olarak yayınlayabilmek isterdim. Fakat, yine söylüyorum, nitelikle nicelik arasında karar vermemiz gerektiğinde, her seferinde niteliği seçiyoruz.”

batuhan tozkoparan

Önceki Yazı

Y: The Last Man çizgi romanı televizyona uyarlanıyor

Sonraki Yazı

Rosanna Arquette, Ratched’da yer alacak