Elísabet Benavent’in ünlü roman serisi Valeria dizi oluyor

Netflix’in yeni yılda beş tane İspanyol yapımına onay vermesi, son dönemde izleyicileri arasındaki popülerliğiyle öne çıkan La Casa de Papel veya Elite’in başarısını onaylar nitelikteydi. Yayın platformunun birçok İspanya yapımı dizi hazırlığında olduğunu buradan duyurmuştuk. 2020 yılında ekranlarda olması beklenen yapımlardan bir tanesi de İspanyol yazar Elísabet Benavent’in Türkçe’ye de çevrilen ünlü roman serisi Valeria olacak.

Kariyerinin yanı sıra mesafeli kocasıyla da sorunlar yaşayan bir yazarın yardımına üç çocukluk arkadaşının yetişmesiyle başlayan hikaye dört kitaplık bir seriden oluşuyor ve dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip. Zaman zaman herkesin en az bir defa adını duyduğu Sex and the City’le karşılaştırılan yapımın 2014’ten bu yana süregelen bir dizi-film projesi bulunmaktaydı ancak bir türlü ilerleme kaydedilememişti. Netflix’in el atmasıyla projenin hızla hayata geçeceği düşünülüyor.

Şimdilik dizinin kadrosu belli olmasa da, İspanyol basını karakterleri canlandıracak oyuncuların şimdiden dünya genelinde bir üne sahip olacaklarını garanti etmekte.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Good Girls’ün 2. sezon fragmanı yayınlandı

Sonraki Yazı

İsveç’ten bir bilim-kurgu: Dream