HBO’nun ilk original Norveç yapımı : Beforeigners

Oldukça farklı bilimkurgu hikâyesiyle dikkat çeken Norveç yapımı Beforeigners, dünya genelinde aniden ortaya çıkan doğaüstü bir olayı anlatıyor. Taş devrinden, Vikingler döneminden ve 19. yüzyılın sonlarından insanların bir anda günümüzde belirmesini konu alan yapım, ABD’nin artık biraz da sıkan klasik bilimkurgu dizilerinden bıkmış izleyiciler için yeni bir nefes manasına geliyor.

Dizide Vikingler döneminde yaşayan Alfhildr (Krista Kosonen) isminde bir kadın, Nicolai Cleve Broch’ın canlandırdığı Lars Haaland isimli bıkkın dedektifle ortak olup, bu kalabalık geri dönüşlerin ardındaki sır perdesini aralamaya çalışacak.

Anne Bjørnstad ve Eilif Skodvin tarafından yaratılan dizinin arka ekibinde Netflix’in Lilyhammer isimli yapımını ortaya koyan kişiler ve Endemol Shine’ın Rubicon TV’si var. Jens Lien tarafından yönetilecek dizi, HBO’nun ilk orijinal Norveç yapımı olma özelliğini de taşıyor ve HBO’nun ABD genelinde yayın yapan dijital platformunda yayınlanacak.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

BluTV dizileri Almanya ve Avusturya’da

Sonraki Yazı

Good Girls’ün 2. sezon fragmanı yayınlandı