Hulu’dan iki yeni dizi siparişi: Reprisal ve The Great

Hulu’nun sipariş verdiği iki dizinin de güçlü kadın baş rollere sahip olduğu dikkat çekerken, 2019 yılında yayınlanacağı açıklanan Reprisal, baştan çıkarıcı bir kadının (Abigail Spencer) ölüme terk edildikten sonra, intikam almak amacıyla başladığı macerasını konu alacak.
Dizinin kadrosunda Spencer dışında, Rodrigo Santoro, Mena Massoud, Madison Davenport, Rhys Wakefield, David Dastmalchian, W. Earl Brown ve Gilbert Owuor yer alıyor. Yapımın hem yönetici yapımcı koltuğunda hem de yazar hanesinde Josh Corbin’in adı yazıyor. Warren Littlefield, Barry Jossen ve aynı zamanda pilot bölümü yöneten Jonathan van Tulleken de yönetici yapımcılar arasında yer almakta.
“The Great” ise 34 yıl boyunca Rusya’yı yönetmiş ve 18. yüzyıl Rusyası’na damgasını vurmuş Çariçe Katerina’yı konu alacak. 2020 yılında yayınlanması planlanan yapımda Katerina’yı Elle Fanning canlandıracak. Dizinin kadrosunda öne çıkan diğer isimlerse, Nicholas Hoult, Phoebe Fox, Adam Godley, Gwilym Lee, Charity Wakefield, Douglas Hodge ve Sacha Dhawan.
“The Great” Tony McNamara tarafından yazıldı ve yönetici yapımcı koltuğunda da kendisine Marian Macgowan, Josh Kesselma, Ron West, Brittany Kahan Ward, Doug Mankoff, Andrew Spaulding, Elle Fanning ve Matt Shakman eşlik ediyor. Shakman aynı zamanda dizinin pilot bölümünü yönetti.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

George Clooney’li Catch-22 Dizisinden Fragman Geldi

Sonraki Yazı

The Handmaid’s Tale, 2019 Emmy Ödülleri’ni kaçırıyor