İtalya son dönemdeki başarılı ataklarına yenisini ekliyor: Made In Italia

İtalya’nın son dönem çıkardığı Gomorrah, The Youg Pope ve My Brialliant Friend gibi projelerle televizyonda atağa geçtiğini söylemek mümkün. İtalya’dan çıkacak yeni proje Made in Italy ise 70’lerde İtalya’nın Fransa’nın ağırlığının hissedildiği moda sektöründe hızla adını duyurmasını konu alacak.

Sekiz bölümden oluşması planlanan yapımda, Greta Ferro, Irene adında bir göçmeni canlandırırken, karakter moda sektörüne adım attıktan sonra onun en önemli aktörlerinden biri haline gelecek. Milan’da moda sektörünün gelişmesiyle Irene’in hayatı da radikal değişiklikler gösterirken, birçok genç moda tasarımcısının ilk adımları ve uluslararası moda piyasasının bu süreçte nasıl değiştiği de izleyicilere sunulacak. Yapımın boşanma, kadınların özgürleşmesi, sosyal ve politik devrim, öğrenci protestoları, müzik, terörizm, özgür aşk, şiddet ve sivil radyonun doğuşu gibi konulara da gireceği ifade ediliyor.

Yapıma dair en önemli husussa; Albini, Curiel, Krizia, Missoni ve Valentino gibi bugün dahi moda sektörünün önemli isimleri sayılan markaların arşivlerini açarak diziye ödünç kıyafetler ve aksesuarlar temin etmesi. Dizinin kadrosunda Valentina Carnelutti, Sergio Albelli, Giuseppe Cederna, Marco Bocci, Fiammetta Cicogna, Maurizio Lastrico ve Saul Nanni gibi isimler de yer alıyor.

Mustafa Çevik

Önceki Yazı

Rusça Öğrenme Kılavuzu: Rus Dizileri

Sonraki Yazı

Luther’ın 5. Sezonundan Yeni Fotoğraflar Paylaşıldı