Kanal D’den yeni bir dizi geliyor; Zalim İstanbul

Bu sezon yayınladığı birçok diziyle reytinglerde hayal kırıklığına uğrayan Kanal D, bir yandan da yeni dizilerine hazırlık yapmaya devam ediyor.

Avşar Film tarafından hazırlanan ve “Artvinli” kod adıyla duyurulan yeni dizinin ismi Zalim İstanbul oldu. Dizinin senaryosunu Kardeş Çocukları dizisinin de senaryosunu yazan Sırma Yanık kaleme alıyor. Yönetmen koltuğundaysa deneyimli isim Cevdet Mercan oturuyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan Fikret Kuşkan, Mine Tugay, Deniz Uğur, Berker Güven, Ozan Dolunay, Simay Barlas, İdris Nebi Taşkan, Sera Kutlubey ve Bahar Şahin başlıca rollerde yer alıyor. Tekerlekli sandalyeye mahkum yeğenini evlendirmek isteyen zengin bir adamın memleketten getirtip köşkünün müştemilatına bir aile yerleştirmesi ve bunu takip eden olayların konu alındığı dizinin çekimleri Antakya’da başlayacak.

Zalim İstanbul’da Fikret Kuşkan Agah Karaçay isimli zengin bir adamı canlandıracak. Mine Tugay Agah’ın eşi Şeniz’i, Deniz Uğur müştemilata yerleşen ailenin annesi Seher’i oynayacak. Ozan Dolunay ve Simay Barlas, Agah-Şeniz çiftinin çocuklarına, İdris Nebi Taşkan, Sera Kutlubey ve Bahar Şahin Seher’in çocuklarına hayat verecek.

Kaynak: Medyatava.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Netflix, Idhun Günlükleri’ni diziye uyarlıyor

Sonraki Yazı

24 dizisinin devamı gelmeyecek