Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese’ten yeni dizi geliyor

Eric Larson’un Türkiye’de Beyaz Şehirdeki İblis isimli romanı Hulu için diziye uyarlanıyor. Dizinin yapımcılığını Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio yapıyor.

The Devil in the White City isimli roman Scorsese tarafından film yapılacak, DiCaprio bu filmde oyuncu olarak rol alacaktı. Fakat yapım filmden diziye evrilince ikili yapımcılığı birlikte yürütme kararı aldı.

Hulu’ya dizi olarak uyarlanan roman 19. yüzyılın sonlarında Chicago’daki Beyaz Fuar’da geçiyor. Fuarda birer birer kaybolan, öldürülen, yakılan insanların izini süren Dedektif Geyer’in hikayesini konu alan roman yayınlandığı 2003 yılında çok konuşulmuştu.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Vurgun’un 2. bölüm görselleri paylaşıldı

Sonraki Yazı

Yüzleşme’nin afişi yayınlandı