Netflix’ten beş yeni İspanyol dizisi geliyor

Netflix’in orijinal içerikleri arasında beş yeni İspanyol yapımı dizi eklemesiyle, kanalın büyük başarı elde ettiği bu kanattaki dizi sayısı altıdan on bire yükseldi.

Kanalın yapımlarında halen ağırlıklı olarak kadınları ve gençleri hedeflediği gözlense de, içeriklerini çeşitlendirme konusunda hızlı adımlar attığı bilinmekte. 2020 yılında yayınlanmak üzere programlanan iki yapımda Netflix’in İspanya’nın en büyük yapımcı şirketleri; Filmax ve Pano a Plano ile çalıştığı duyuruldu. Çarşamba günü yapılan açıklamada, Netflix, yeni içeriklerin farklı tür ve formatlarda olacağını ve hem çeşitlilik hem de heyecan yaratacağını belirtti.

El Vecino (The Neighbor-Komşu) isimli yapımın Santiago Garcia ve Pepo Perez’in çizgi romanından uyarlanacağı ve bir süper kahraman hikayesi anlatacağı biliniyor. El Vecino’yu Netflix’in son dönem adından söz ettirmeyi başaran bir başka İspanyol dizisi Elite’in yapımcısı firma hazırlayacak. Quim Gutiérrez’in iş yaşamında zorlanan fakat sonrasında bir uzaylıdan süper güçler alan bir adamı canlandırdığı yapımda, Clara Logo’nun da olacağı belirtiliyor.

Dias de Navidad (Christmas Days-Noel Günleri), adından anlaşılacağı gibi Noel’i birlikte kutlamak amacıyla ebeveynlerinin evine dönen dört kız kardeşin yeni yetmelik, yetişkinlik ve ileri yaştaki hikâyelerini anlatacak. Dizinin kadrosunda Fortitude’dan hatırlayacağınız Verónica Echegui yer alırken, yapımcı firmanın Filmax olduğu belirtiliyor.

El desorden que dejas (The Mess You Leave Behind-Arkanda bıraktığın keşmekeş) genç bir edebiyat öğretmeni olan Raquel’in kocasının büyüdüğü sırlar saklayan kasabaya dönmesiyle açılacak. Dizi Carlos Montero’nun ödüllü çok satan romanından uyarlama.

Aynı isimli fantastik roman Memorias de Idhún’dan uyarlanan dördüncü seri, Maite Rusiz de Austri tarafından yönetilen ve anime türünde bir yapım olarak anlatılmakta. Astroloji, şeytani bir nekromansır ve Idhun isimli mitik bir dünyanın özgürlüğü konu alınacak.

Son proje Valeria, Netflix tarafından “güzel yazılmış bir kadın dramedisi” olarak tanımlanıyor. Krizdeki bir yazarın en yakın üç arkadaşıyla yaşamını, aşk, arkadaşlık, kıskançlık, aldatma, şüphe, kalp kırıklıkları, sırlar, iş, endişeler, neşe ve geleceğe dair hayallerini konu alacak dizi María López Castaño tarafından yazılacak.

Kaynak: Variety

Dizilere dair daha detaylı bilgileri de ilerleyen zamanlarda Alternatif Dizi Kuşağımız’da paylaşacağız.

Mustafa Çevik

Önceki Yazı

Kardeş Çocukları podcasti yayında

Sonraki Yazı

Kuzgun’un yayın tarihi belli oldu