Ottoman Rising’in kardosu şekilleniyor

Tuba Büyüküstün’ün Netflix’te yayınlanacak olan Ottoman Rising dizisi için anlaşmaya vardığını sizlere buradan duyurmuştuk. Altı bölüm olarak planlanan, Fatih Sultan Mehmet’in hayatı ve Osmanlı İmparatorluğu’nun yükseliş devrine ışık tutacak olan dizide yer alacak iki oyuncu daha kesinleşti.

Tamamı İngilizce olarak çekilecek dizide Fatih Sultan Mehmet’i Cem Yiğit Üzümoğlu canlandıracak. Adı Efsane dizisiyle tanınan Üzümoğlu Netflix’in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız’da da rol almıştı.

Kesinleşen son isim Sibel isimli filmdeki performansıyla adından söz ettiren Damla Sönmez oldu. Damla Sönmez’in dizide Ana isimli bir ajanı canlandıracağı açıklandı.

Öte yandan dizinin yapım şirketi Karga Seven Pictures’ın Instagram hesabından bu oyuncularla aynı zamanda Selim Bayraktar, Erdal Yıldız, Pınar Deniz, Ushan Çakır ve Kevork Malikyan’ı da takibe alması akıllarda soru işaretleri oluşturdu.

Kaynak: Ranini.tv

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Alman ZDF’den cesur bir adım: The Swarm (Sürü)

Sonraki Yazı

Umberto Eco’nun The Name of the Rose’u dizi oluyor