Rosanna Arquette, Ratched’da yer alacak

Instagram hesabından açıklama yapan Sarah Paulson, Rosanna Arquette’in de Ryan Murphy’nin Netflix projesi Ratched’da yer alacağını duyurdu.
Paulson, olağanüstü bir aktris olarak tanımladığını Arquette için birden çok bölümden oluşan bir hikâye planlandığını aktarırken, Arqutte’in Harvey Weinstein hakkında konuştuktan sonra yeni iş bulmakta zorlandığına dair yaptığı açıklamadan çok etkilendiğini de sözlerine ekledi.
Rosanna Arquette’in hayat hikâyesinin büyük bir başarı anlattığını ancak aynı zamanda rahatsız edici olduğunu belirten Paulson, Arquette’in Weinstein hakkında ilk suçlamaları yönelten kadınlardan biri olduğunu hatırlattı. “Son dönemde verdiği röportajlarda, (Arquette’in) cesaretinin karşılığında iş ve temsilci bulmakta zorlandığına dair söylemleri beni çok üzdü.” Diyen Paulson, Ratched isimli yeni dizide birlikte çalıştığı Ryan Murphy ile konuştuklarını ve Arquette’e yapılan haksızlığın giderilmesi gerektiğini düşündüklerini belirtti.
Guguk Kuşu isimli yapımdan hatırlayacağınız ünlü hemşirenin konu alındığı Ratched’ın kadrosunda Sharon Stone, Finn Wittrock, Jon Jon Briones, Charlie Carver, Judy Davis, Harriet Harris, Cynthia Nixon, Hunter Parrish, Amanda Plummer, ve Corey Stoll gibi isimler yer alıyor.
Netflix, seriye şimdiden iki sezon ve 18 bölüm onayı verdi. 1947 yılından başlayacak yapım, Ratched’ın ortalama bir hemşireden Ken Kesey’nin romanında ve onu takip eden filmde okuyup gördüğümüz ucube otorite figürüne nasıl dönüştüğünü anlatacak. Paulson’ın hemşireyi canlandıracağı dizide Ryan Murphy yönetici yapımcı olarak yer alıyor.
Ratched, Murphy’nin Netflix’e çektiği ilk yapım olma özelliğini taşıyor. Diğer yandan, Murphy’nin Netflix için “The Politician” isimli bir proje üzerinde daha çalıştığı bilinmekte.
Not: Harvey Weinstein, sektördeki gücünü kullanarak tanıştığı kadınları tehdit ettiği, tecavüz ve tacizde bulunduğu suçlamalarıyla halen yargılanmakta.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Donald Glover’ın Atlanta’sına dair kötü haber

Sonraki Yazı

HBO’nun yeni polisiyesi: Dirty Thirty