The Handmaid’s Tale, 2019 Emmy Ödülleri’ni kaçırıyor

Hulu’nun artık herkes tarafından bilinen dizisi The Handmaid’s Tale’in üçüncü sezonuna 5 Haziran’da üç bölüm birden yayınlayarak başlayacağı açıklandı. Dizi takip eden haftalarda Çarşamba günleri birer bölümle hayatına devam edecek.
Bu açıklamanın ardından ünlü dizinin 2019 yılı Emmy ödüllerinde prime-time diziler arasında yer almayacağı kesinleşmiş oldu.
Hulu’nun Orijinal İçeriler Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Erwich TCA’da yaptığı açıklamasında Handmaid’s Tale’in üçüncü sezonunu erteleme kararının arkasında, kaliteyi korumak için ekibe yeterli zaman tanıma güdüsü yattığını belirtti. Gelecek sezonun ilk iki bölümünü de izlediğini belirten Erwich bu bölümlerin “muhteşem” olduğunu sözlerine ekledi.
13 bölümden oluşacak üçüncü sezon June’un despotik rejim Gilead’daki direnişini ve aleyhine olan ihtimallere rağmen savaşmaya devam etmesini konu alacak.
İzleyicilerin şaşırtıcı birleşmeler ve ihanetler bekleyebileceği bu sezonda, Gilead’ın korkutucu merkezine yapılan bir yolculukta tüm karakterlerin tek bir duanın yol göstericiliğinde birlikte duruşunu görmek mümkün olacak.
Super Bowl esnasında dizinin yeni sezonundan bir trailer yayınlanmış ve Gilead’ın kasvetli bir resmini çizmişti. Fragmanın Ronald Reagan’ın 1984’teki kampanya temasına benzerliğiyse izleyicilerin gözünden kaçmamış ve birçok mecrada dile getirilmişti.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Hulu’dan iki yeni dizi siparişi: Reprisal ve The Great

Sonraki Yazı

Vurgun’un 2. bölüm görselleri paylaşıldı