tvN’den 16 bölümlük bir drama: The Crowned Clown

tvN’in 7 Ocak tarihinde yayınlamaya başladığı ve 16 bölümden oluşacak “The Crowned Clown”, 2012 yapımı “Masquerade” isimli filmden uyarlandı.

Joseon’ın bozulan düzeni içerisinde Kral Lee Hun’u (Yeo Jin-Goo) öldürmeye çalışan bir grup aristokrata karşı kendi yerine geçecek birinin bulunması emrini vermesiyle açılan hikaye, soytarılık yapan Ha Sun’un (Yeo Jin-Goo) saraya girmesi ve zaman zaman Kralın yerine geçmesiyle ilerliyor.

Ailesini küçük yaşta bir salgında kaybeden Ha Sun, kurtulsa da açlıktan ölmek üzereyken bir grup soytarı tarafından kurtarılmıştır. Büyüdükten sonra sergilediği performanslar arasında Kral da olup bir de fiziksel olarak birbirlerine benzerlik dikkat çekince kendisini bilmediği saray entrikalarının içerisinde bulur. Her ne kadar birilerinin gerçek Kral olmadığını anlamasından korksa da Ha Sun Kraliçe Yoo So-Woon’a (Lee Se-Young) aşık olmaktan kendini alamayacaktır.

Yeo Jin-Goo’nun genç yaşına rağmen Kral ve soytarı rollerinin altında kalkabildiğine dair yapılan yorumların dikkat çektiği yapımın tanıtımını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz:

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Tuba Büyüküstün’ün yeni dizisi belli oldu

Sonraki Yazı

Netflix, Idhun Günlükleri’ni diziye uyarlıyor