Umberto Eco’nun The Name of the Rose’u dizi oluyor

Umberto Eco’nun ülkemizde Gülün Adı ismiyle yayınlanmış ünlü romanı diziye uyarlandı. sezonu sekiz bölüm olarak planlanan dizi İtalyan RAI kanalında 4 Mart tarihinde yayınlanmaya başlayacak. Dizi ABD’de 1 Mayıs günü Sundance kanalında yayınlanacak.

Bir keşiş ve bir keşiş adayının tanık oldukları bir dizi cinayetten sonra başlarından geçenleri konu alan dizinin oyuncu kadrosu hayli iddialı. Senaryosunu Andrea Porporati ve Nigel Williams’ın yazdığı dizide John Turturro, Damian Hardung ve Rupert Everett baş rollerde yer alıyor. Diğer önemli rollerde Michael Emerson, Sebastian Koch, James Cosmo, Richard Sammel, Fabrizio Bentivoglio ve Greta Scarano görev alıyor.

Dizinin ilk tanıtımını sizler için paylaşıyoruz;

 

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Ottoman Rising’in kardosu şekilleniyor

Sonraki Yazı

Amazon’dan Al Pacino’lu yeni dizi: The Hunt