Apple Dizisi Defending Jacob Hakkında Yeni Bilgiler Geldi | Oyuncu Kadrosu

Downton Abbey’den hatırlayacağınız Michelle Dockery ve IT’den Jaeden Marteel Apple’ın mini dizisi Defending Jacob’ın başrolleri için imzaları attı. Böylece daha önce dizinin başrolü olacağı kesinleşen Chris Evans’ın yanına iki güçlü isim daha eklenmiş oldu.
Defending Jacob, 2012 yılında basılan ve dünya genelinde çok satan aynı isimli romandan uyarlama. 14 yaşındaki oğlu Jacob (Martell) cinayetle suçlanan bir baba olan Andy Barber’ın (Evans) hikâyesini anlatan romandan televizyona taşınacak dizide Laurie Barber Andy’nin eşini ve Jacob’un annesini canlandıracak.
Dizinin yaratıcısı, senaristi ve yönetici yapımcı sı Mark Bomback aynı zamanda showrunner olarak görev alacak. Pramount Television ve Anonymous Content’in ortak yapımı olacak projede Rosalie Swedlin ve Adam Shulman Anonymous Content kanadındaki yönetici yapımcılar. Ayrıca Oscar adaylığı olan Morten Tyldum’un yönetici yapımcısı olduğu dizinin yönetmenliğini yapacağı biliniyor. Diğer yandan dizinin başrol oyuncusu Chris Evans’ın da yönetici yapımcılar arasında yer aldığı görülmekte.
Apple’ın direk seri onayı verdiği dizinin sekiz bölümden oluşacağı ve romanın geçtiği Newton, Massachusetts’te yapılacak çekimlerin 2019 yılının nisan ayında başlayacağı biliniyor. Diğer yandan, Apple’ın tüm projeleri gibi şimdilik dizinin yayınlanacağı tarih açıklanmış değil.

Konuya ilişkin detayları aşağıdaki Ajans Podcast’imizden dinleyebilirsiniz.

Ayca Ozbay

birdizihaber baş editörü

Önceki Yazı

HBO’nun yeni filmi Deadwood İçin Fragman Yayınlandı

Sonraki Yazı

Supernatural final yapıyor!