HBO Asya’nın orijinal dizi onayları

HBO Asya hit dizisi The Teenage Psyhic’in ikinci sezonunun yanı sıra üç tane de yeni ve orijinal yapıma yeşil ışık yaktığını açıkladı.

HBO Asya’nın ilk bilim-kurgu dizisi olan Dream Raider, her biri birer saatten oluşan 8 bölümlük bu yapımda birbirine uyum sağlayamayan bilim insanları ve polislerden oluşan bir grup, insan bilincini etkileyen bir suç komplosunu araştırıyor. Bir polis memurunun kaybolan kızlarla ilgili soruşturmasıyla açılan hikaye, memurun başkalarının rüyasına girmesini sağlayan teknolojik bir cihaz bulmasıyla hız kazanıyor. Ünlü Hong Kong’lu yönetmen Cheang Pou-Soi’nin yönetici yapımcısı olduğu proje, Freeman Xiang’ın yapımcı ve Daniel Fu ile Simon Hung yönetmen koltuğunda yer alacak. Oyuncular arasında ise Vivian Hsu, Savid Wang, Jason Wang, Weber Yang ve Ellen Wu yer alıyor.

Antoloji türünde olan Food Lore isimli dizi de yine bir saatlik sekiz bölümden oluşurken, Asya mutfağı üzerinden insanlığa bir bakış açısı sunmaya çalışıyor. Eric Khoo’nun başında olduğu proje, Singapur’daki Infocom Media Development Authority ortaklığıyla çekiliyor. Sekiz farklı ülkede geçecek olan antolojinin Singapur ayağını Don Aravind, Endonezya ayağını Billy Christian Japonya ayağını Takumi Saitoh yönetecek. Malezya’da yönetmen koltuğunda Ho Yuhang’ı görürken, Filipinler’de Erik Matti, Tayland’da Pen-Ek Ratanaruang ve Vietnam’da Phan Dang Di’yi izleyeceğiz.

Birer saatlik on bölümden oluşan The World Between Us son dönemlerde dünyanın çeşitli yerlerinde sık karşılaşılan bir senaryoyla karşımızda. Proje silahlı bir katliamın ardından suçlu, kurbanlar, kurbanların aileleri, medya ve savunma avukatlarının iç içe geçen kaderlerini anlatıyor. Tayvan’ın tanınmış isimlerini bünyesinde toparlayan dizide Alyssa Chia, James Wen ve Wu Kang-Jen yer alıyor. Ödüllü yönetmen Lin Chun-Yang’ın yöneteceği proje, yine ödüllü yazar Lu Shih-Yuan tarafından kaleme alındı. Tayvanlı yayıncı Public Television Service (PTS) tarafından hayata geçirilen proje, Asya dışında HBO Asya ve Catchplay tarafından dağıtılacak.

Tayvan menşeli drama Psychic ise ikinci sezon onayını aldı. Kuo Shu Yau’nın, Xiao Zhen olarak başrolünde geri döneceği dizi, ruhları görme yeteneğiyle doğan ve diğerlerine yardım etmek için bu yeteneğini kullanan karakteri anlatıyordu. Dizinin kastına ise Wen Chen-Ling ve Fandy Fan gibi isimler katıldı. Liu Yan-Fu’nun yönetmen koltuğunda olacağı belirtiliyor. Birinci sezonun yönetmenliğini yapan Chen Ho-Yu ise ikinci sezonda yönetici yapımcı olarak yer alacak. Söz konusu dizilerin tümü HBO, HBO online streaming platformu, HBO GO ve HBO On Demand’da yayınlanacak.

Mustafa Çevik

Önceki Yazı

Amazon Prime’ın Nisan ayı yayın takvimi yayınlandı

Sonraki Yazı

Yüzüklerin Efendisi dizisinden ipucu içeren haritalar yayınlandı