Hugh Dancy, Homeland’in 8. sezon kadrosuna katıldı

Hannibal’daki rolüyle tanınan Hugh Dancy, Homeland’in sekizinci sezonunda konuk oyuncu olarak yer alacak. Başarılı aktör böylece dizinin yıldızlarından biri olan eşi Claire Danes’e de rol arkadaşı olacak.

Hugh Dancy dizinin sekizinci ve final sezonunda, Washington’dan gelen John Zabel isimli bilgili bir danışman rolünde olacak. Başkan’ın dış ilişkiler danışmanı olarak Beyaz Saray’a gelen Zabel, Saul Beronson ile büyük bir rekabete girecek. Zabel karakteriyle izleyeceğimiz Hugh Dancy, son olarak Hulu’nun The Path isimli dizisinde yer almıştı.

Oyuncu kadrosunda Claire Danes, Mandy Patinkin, Elizabeth Marvel ve Maury Sterling gibi isimlerin yer aldığı Homeland, sekizinci ve final sezonunda Carrie Mathison karakterine odaklanacak. Çekimleri devam eden dizinin son sezonu, bu yılın sonlarında ekranlara gelecek.

Showtime kanalında yayınlanan Homeland, İsrail yapımı Prisoners of War’dan esinlenerek Gansa ve Howard Gordon tarafından geliştirildi. Dizinin yürütücü yapımcı kadrosunda Alex Gansa, Gideon Raff, Howard Gordon, Chip Johannessen, Lesli Linka Glatter, Patrick Harbinson, Danes, Michael Klick, Ron Nyswaner, Gideon Raff, Avi Nir ve Ran Telem gibi isimler görev yapıyor.

Duygu Gürbüz

Önceki Yazı

Dünya Ölmeme Günü Özel | Ölümleriyle kalplere gömülen dizi karakterleri

Sonraki Yazı

Hakan:Muhafız’ın (The Protector) 2. sezonundan fragman ve görseller yayınlandı