Netflix Mindy Kaling Yapımcılığında Yeni Bir Komedi Dizisi Sipariş Etti

Netflix Mindy Kaling Yapımcılığında Yeni Bir Komedi Dizisi Sipariş Etti!

Televizyon dünyasının sevilen isimlerinden olan Mindy Kaling’i pek çok kişi The Office ile duydu. Office’de Kelly Kapoor olarak tanıdığımız oyuncu bir çok defa Emmy’de aday oldu. Buradaki başarısında sonra televizyon kariyeri yükselişini sürdürdü.

2012 yılında NBC’de başlayan ve altı başarılı sezon devam eden The Mindy Project dizisinin yapımcısı ve başrol oyuncusuydu. Dizinin final yapmasının ardından geçtiğimiz yıl NBC’de Champions isimli komediyi yapsa da, başarı elde edemedi ve dizi iptal edildi.

Ünlü oyuncu ve yazar Kaling, kariyerine Netflix ile devam etme kararı aldı. Netflix’in dün duyurduğuna göre, Mindy Kaling ve Lang Fisher’ın ortaklığında hazırlalan komedi dizisi siparişi onaylandı.

Kaling de bu haberi Twitter hesabından duyurdu.

Dizi, modern zamanlardaki ilk nesil Hint-Amerikan kökenli bir genç kızın yaşadığı sorunları konu alacak. Konu itibariyle Master of None projesine benzerlik gösterse de, daha çok ilişkilerden ziyade kendini keşfetme macerası olacağı yönünde söylentiler var. Netflix ise diziyi şu cümlelerle tanıttı:

“Netflix, Kaling’in kendi çocukluğundan esinlenilen, günümüzün ilk nesil Hint-Amerikalı genç kızın karmaşık hayatı hakkında yeni bir dönem komedi dizisi sipariş etti.”

Yine Netflix’ten aldığımız bilgiye göre, dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak. Dizinin teknik kadrosu ise şöyle;

  • Yazar / Yapımcı: Mindy Kaling (Late Night, The Mindy Project, The Office), Lang Fisher (The Mindy Project, Brooklyn Nine Nine)
    Executive Yapımcı: Howard Klein (The Office (U.S.), The Mindy Project, Parks and Recreation), David Miner (30 Rock, Master of None)
    Studio: Universal Television

Dizinin 2020 ilk çeyreğinde yayınlanması bekleniyor.

Kamil Akar

Önceki Yazı

After Life | İnceleme

Sonraki Yazı

İnternet Medyası Ödülleri sahiplerini buldu