Ödüllü belgesel Free Solo National Geographic’te yayınlanacak

Ünlü dağcı Alex Honnold’un Yosemite Ulusal Parkı’ndaki El Capitan Kayası’na hiçbir emniyet kemeri kullanmadan tırmanışını etkileyici bir anlatım ve görsellikle aktaran Free Solo, National Geographic’te izleyiciyle buluşacak. BAFTA ve Oscar’dan “En iyi belgesel” ödüleriyle dönen yapım 7 Mart Perşembe akşamı yayınlanacak.

Dağcı Alex Honnold’un Yosemite Ulusal Parkı’ndaki 1 kilometre uzunluğundaki dünyanın en ünlü kayası olan El Capitan’a ipsiz tırmanışının hikayesini anlatan belgeselin yönetmen koltuğunda ödüllü National Geographic belgesel yapımcısı E. Chai Vasarhelyi ile dünyaca ünlü fotoğrafçı ve dağcı Jimmy Chin oturuyor. Alanında en usta isimlerden biri olsa da bu tırmanış ile ölüm ya da mükemmele ulaşmak arasında gidip gelen Alex’in hikayesi “Free Solo”da, büyüleyici bir görsellik etkileyici bir anlatımla birleşiyor.

 

 

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Entertainment Weekly, Game of Thrones özel sayısı için 16 masalsı kapak hazırladı

Sonraki Yazı

Çarpışma’nın 13. bölümünden 2 tanıtım yayınlandı