Alden Ehrenreich, Cesur Yeni Dünya’nın (Brave New World) dizi uyarlamasında başrol oldu

Solo: A Star Wars Story’nin yıldızı Alden Ehrenreich, Türkçe’ye Cesur Yeni Dünya olarak çevrilen Brave New World romanının dizi uyarlamasında başrol olacak. Bilim kurgu türünün en ünlü eserlerinden biri olan Brave New World, USA Network kanalı tarafından ekranlara uyarlanacak.

Aldous Huxley’in 1931 yılında yazdığı Brave New World, 26. yüzyıl Londra’sında geçen distopik bir geleceği konu ediniyor. Tek eşlilik, mahremiyet, para, ve aile gibi kavramların kaldırılması sonucunda savaş, yoksulluk ve hastalık gibi sorunlar artık yoktur. Bernard Marx ve Lenina Crowne isimli iki Yeni Dünya vatandaşı, vahşi toprakları keşfetmeye gittiklerinde Ehrenreich’in canlandıracağı John the Savage ile tanışırlar ve hikaye şekillenir.

Brave New World ilk olarak Syfy kanalı tarafından geliştiriliyordu fakat USA Network dizinin yayın haklarını satın aldı. David Wiener, Grant Morrison, ve Brian Taylor dizinin senaristliğini yapacaklar. Wiener aynı zamanda showrunner koltuğunda da yer alacak ve Morrison ile birlikte yürütücü yapımcılığı üstlenecek. Amblin Television’dan Darryl Frank ve Justin Falvey, dizinin yürütücü yapımcı kadrosundaki diğer isimler olacak. Owen Harris ilk bölümün yapımcılığını ve yönetmenliğini yapacak. Brave New World, Universal Content Productions (UCP) ve Amblin yapımcılığında ekranlara gelecek.

Duygu Gürbüz

Önceki Yazı

Ertan Saban, Avlu’nun kadrosuna dahil oldu

Sonraki Yazı

Ayça Özbay