Atiye dizisinin set işçisi hayatını kaybetti

OG Medya’nın Netflix için hazırladığı Beren Saat, Mehmet Günsür ve Metin Akdülger gibi oyuncuları bir araya getiren Atiye isimli dizinin setinden acı bir haber geldi. Dizinin set işçilerinden Hasan Karatay sette geçirdiği bir kaza sonucu hayatını kaybetti. Karatay’ın sette boya işleri yaptığı ve tehlikeli olarak nitelendirilen bu işler yapılırken güvenlik önlemlerinin alınmadığı iddiaları ortaya atıldı.

Olayla ilgili Oyuncular Sendikası sosyal medyadan bir açıklama yaptı ve dizinin yapım şirketi OG Medya’ya set şartlarıyla ilgili açıklama yapması için çağrıda bulundu.

Set çalışanı Hasan Karatay’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Sadece OG Medya değil, tüm yapım şirketlerinin çalışanlarının can güvenliği için azami seviyede önlemler almaları konusunda daha hassas olmalarını istiyoruz.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Baptiste | Kayıp Vakalarının Uzman İsmi

Sonraki Yazı

Killing Eve 3. sezon onayını aldı