Genç Yetenekler Atölyesi O Sensin yarışmasının kazananları belli oldu

İlk kez geçen yıl FoxFest’te düzenlenen Genç Yetenekler Atölyesi, bu yıl O Sensin projesiyle üniversiteler arası bir yarışmaya dönüştü. Şubat ve Mart aylarında Sadri Alışık Kültür Merkezi eğitmenleriyle sekiz üniversitede gerçekleşen proje gençlerden çok fazla ilgi gördü. Yüzlerce aday arasından seçilen 15 finalist üç gün boyunca Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde eğitim aldı.

26 Nisan’da gerçekleşen finalde İlker Ayrık, Murat Serezli, Fox Türkiye Drama Direktörü Türkan Yurdam Doğan ve Sardi Alışık Kültür Merkezi eğitmenleri jüri koltuğuna oturdu.

Sergilediği başarılı performansla tüm jüri üyelerinden tam puan alan İstanbul Üniversitesi öğrencisi Şimal Derya Antepüzümü birincilik kazandı. Antepüzümü Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde 6 ay %100 burslu olarak alacağı oyunculuk eğitiminin ardından bir Fox dizisinde rol almaya hak kazandı. Yarışmayı ikinci olarak bitiren Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Ekin Güngör, Sadri Alışık Kültür Merkezi’nden %50 burs ödülü ve sonrasında bir Fox dizisinde oyunculuk yapma şansına sahip oldu. Yarışmanın üçüncüsü İstanbul Üniversitesi öğrencisi Melisa Kalbisade’yse Sadri Alışık Kültür Merkezi’nden %25 burs kazandı. Kalbisade aynı zamanda eğitimi sonrası bir Fox yapımında yer alma fırsatını da yakaladı.

Murat Serezli yarışmayı kazanan isimlerle aynı dizide yer almaktan mutluluk duyacağını söylerken, İlker Ayrık bu yarışmanın gençler için büyük bir fırsat olduğunu ve tüm gençlerin tiyatroya daha çok gitmeleri gerektiğini söyledi.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Utku Ertem

Sonraki Yazı

“Başka Sinema” artık Vodafone TV’de