Hakan: Muhafız’ın 2. sezon galasında basın mensupları organizasyonu protesto etti

Netflix’in 26 Nisan’da ikinci sezonunu yayınlamaya hazırlandığı ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın galası 38. İstanbul Film Festivali kapsamında gerçekleştirildi. Gecede güvenlik görevlilerinin kendilerine karşı sert tutumları sonrası basın mensupları organizasyonu protesto ederek toplu bir şekilde galadan ayrıldı. Edinilen bilgiye göre güvenlik görevlileri basının işini yapmasını engelleyen hareketlerde bulununca iki taraf arasında sözlü tartışma yaşandı. Sözlü tartışmanın ardından bazı güvenlik görevlilerinin basın mensuplarının üzerine yürüdüğü ve darp ettiği de iddia edildi. İkinci sezonuyla dönmesi heyecanla beklenen Hakan: Muhafız’ın galasında böyle üzücü bir olay yaşanması izleyicilerin de tepkisini çekti.

Hakan: Muhafız’ın oyuncu kadrosunda Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Burçin Terzioğlu, Engin Öztürk ve Boran Kuzum gibi isimler önemli rollerde yer alıyor.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Hanna, 2. sezon onayı aldı

Sonraki Yazı

Netflix dizisi Atiye’de ne izleyeceğiz?