Kore’nin epik fantastik dizisi Arthdal Chronicles Haziran’da Netflix’te

Song Joong-ki, Jang Dong-gun, Kim Ji-won ve Kim Ok-bin gibi isimleri bünyesinde bulunduran fantastik yapım Arthdal Chronicles Haziran ayının başında Netflix ekranlarındaki macerasına başlıyor.

Medeniyet ve ulusların ortaya çıktığı kadim zamanlarda geçen Arthdal Chronicles, mitsel kahramanların mücadelesini ve Arth adı verilen hayali ülkedeki insanların dayanışma ve sevgisini konu alıyor.

Song Joong-ki’nin (A Werewolf Boy, Descendants of the Sun) canlandırdığı Eunseom isimli karakterin etrafında şekillenen hikayede Eunseom’u kendi kabilesini korumak için son bulmayan kavgaların içerisinde göreceğiz. Masum görüntüsünün altında oldukça korumacı içgüdülere sahip olan Eunseom, oldukça güçlü olmasının yanı sıra kaçınılmaz olduğunda oldukça da agresif saldırılarıyla tanınmakta.

Yapımda Jang Dong-gun (Taegukgi: The Brotherhood of War, A Gentleman’s Dignity) Saenyeok Kabilesi’nin lideri Sanung’un oğlu Tagon’u canlandırıyor. Çok karizmatik ve yetenekli olan bu karakterin duygularını çok derine gömdüğü ve nefret ve öfkeden ne zaman patlayacağının kimse tarafından öngörülememesi liderlik vasıflarını kısıtlamakta.

Bu isimlerin yanı sıra, Kim Ji-won (Descendants of the Sun, Fight for My Way) ve Kim Ok-bin’in (Thirst, Steal Heart) de izleyiciyle buluşacağı biliniyor. Tanya Wahan Kabilesi’nin başında klan annesidir. Kaderinde kabilesine liderlik etmek ve onları digger güçlü kabilelere karşı korumak vardır. Taealha ise Arthdal’ın en güzel kadınıdır ve en büyük arzusu güç sahibi olmaktır.

Kim Won-seok’un (Sungkyunkwan Scandal, Misaeng) yönettiği Arthdal Chronicles, Kore’nin ünlü ve ödüllü tarihi dramaları Deep Rooted Tree ve Queen Seondeok’un yazarları Kim Young-hyun ve Park Sang-yeon tarafından senaryolaştırıldı. Kim aynı zamanda çok fazla üne sahip drama Dae Jang Geum’un da yaratıcısı.

Mustafa Çevik

Önceki Yazı

“Başka Sinema” artık Vodafone TV’de

Sonraki Yazı

Netflix, Güney Kore’nin sevilen dizisi Abyss’i yayınlayacak