Netflix, When They See Us’ın yeni tanıtımını yayınladı

Netflix 31 Mayıs’ta yayınlayacağı yeni mini dizisi When They See Us’ın yeni bir tanıtımını yayınladı. Dünyada Central Park Beşlisi ismiyle bilinen gerçek bir olaya ışık tutacak dizi dört bölümden oluşuyor.

1989 yılında Central Park’ta gerçekleşen bir intihar olayı sonrası o gece parka girdiği tespit edilen dört siyahi ve bir hispanik gencin tutuklanıp hapse atılması ve 25 sene sonra bu gençlerin suçsuz olduğunun anlaşılmasını konu alan mini dizinin oyuncu kadrosunda Michael K. Williams, Vera Farmiga, John Leguizamo, Felicity Huffman, Niecy Nash, Blair Underwood ve Christopher Jackson gibi isimler yer alıyor.

Vera Farmiga ve Felicity Huffman davayla ilgilenen savcıları, Michael K. Williams ve John Leguizamo da gençlerden ikisinin babalarını canlandıracak.

Olayda suçlanan ve yanlış yargılama sonucu yıllarca hapis yatan Raymond Santana, Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam ve Korey Wise gerçeğin ortaya çıkması sonrası açtıkları davada 40 milyon dolarlık bir tazminat kazandılar.

 

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

iZombie’nin final sezonundan tanıtım yayınlandı

Sonraki Yazı

The 100’ın altıncı sezonundan yeni bir tanıtım yayınlandı