Netflix’in İspanya’daki prodüksiyon merkezi açıldı

Netflix, Avrupa’daki ilk prodüksiyon merkezini Madrid’de açtı. Netflix, İspanyol içerikleri dört yıldır  bünyesinde bulunduruyordu ve gelen başarıyla birlikte de bu prodüksiyon merkezi açıldı. Netflix ayrıca İspanya bünyesinde prodüksiyon aşamasında birçok yapım projesi olduğunu da duyurdu. Şirketin resmi açılışı yeni yapılmış olsa da hali hazırda devam eden La Casa de Papel ve Las Chicas del Cable’nin çekimleri de merkezin bünyesinde yapılıyor.

Netflix’in İspanya’yla ortak olarak gelişme/prodüksiyon aşamasında 40’ın üzerinde projesi bulunuyor. Platform, geçtiğimiz yıl İspanya’da 13,000 kişiyle çalıştı ve bu sayının bu yıl 25,000 civarına kadar çıkması bekleniyor.

Merkezin açılışında iki yeni İspanya yapımı proje de duyuruldu:

El Inocente

Harlan Coben’in çok satan romanı El Inocente’den uyarlanacak dizi, sekiz bölümden oluşacak.

Dokuz yıl önce bir gece, Mateo masum bir kavgaya karışır ve katil olur. Dokuz yılın ardından hapisten çıkan Mateo’nun eşi Olivia’yla mutlu bir hayatları vardır. Fakat Olivia’nın cep telefonundan gelen şok edici ve açıklanamayan bir çağrı, Mateo’nun hayatını ikinci kez mahveder.

Los favorites de Midas

Mateo Gil ve Miguel Barros tarafından oluşturulan Los Favoritos de Midas, 1901’de yayınlanan Jack London’un eşcinsel kısa öyküsüne dayanan bir uyarlama. Dizi, altı bölümden oluşacak.

Zengin bir işadamı olan Victor’a garip bir şekilde şantaj yapılıyor. Gizemli bir kuruluş, Victor’u belirttikleri tarihte rastgele birini öldürmekle tehdit ediyor ve ondan bir şey almadıkça, diğer kurbanları periyodik olarak öldürmeye devam edeceklerini söylüyor.

Nisan Gürbüz

Önceki Yazı

Çarpışma’nın 17. bölümünden ilk tanıtım yayınlandı

Sonraki Yazı

Emma Corrin, The Crown’un 4. sezonunda Lady Diana’yı canlandıracak