Zengin ve Yoksul ekibinden Otizm farkındalığı

7 Nisan pazar akşamı atv ekranlarında seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Zengin ve Yoksul dizisi oyuncuları ve kamera arkası ekibi 2 Nisan Otizm Farkındalık Gününü unutmadı. Damla Colbay, Elif Doğan ve Tuna Orhan’ın desteklediği farkındalık çalışmasına set ekibi de dahil oldu. Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı’nın (OBİDEV) farkındalık çalışması için mavi gözlük takan ekip ve oyuncular, ‘bir gün değil her gün buradan bak. Hayatıma anlam kat’ diyerek otizm farkındalığına setten destek verdiler.

Yapımını NTC Medya’nın yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp’in üstlendiği, yönetmen koltuğuna Deniz Yorulmazer’in oturduğu Zengin ve Yoksul, farklı hayatlara sahip ailelerin ortak hikayesini ekranlara taşıyacak. Dizi, Binnur Kaya, Gökhan Alkan, Osman Sonant, Evrim Solmaz, Gülcan Arslan, Damla Colbay, Elif Doğan, Eren Hacısalihoğlu, Tuna Orhan, Mert Asker ve Sacide Taşaner gibi sevilen oyuncuları bir araya getirdi.

Ayrıca dizinin başrol oyuncularından Osman Sonant, canlandırdığı karakter hakkında bazı açıklamalar yaptı. Dizide Aziz karakterine hayat vermeye hazırlanan Sonant, seyirci karşısına sert görünümlü, kararlı, ısrarcı iş ve özel hayatında kural tanımaz bir adam rolü ile çıkacak. Diziye hazırlanırken kendisini Aziz’in yerine koyduğunu söyleyen Sonant, “Tutku, iktidar hırsı ve kızı arasında kalan, acımasız, kibirli, sorunlu bir babayı canlandıracağım, onu bu kadar katılaştıran hayat acaba yumuşatabilecek ve sevgiyi öğrenebilecek mi? Yoksa yaptıklarının hesabını ödemek zorunda mı kalacak, göreceğiz. Herkese şimdiden iyi seyirler” dedi.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

The Missing | Suç ve Dramın Gerilimle Buluşması

Sonraki Yazı

Bu sene MIPTV’ye katılacak Türk dizileri belli oldu