ABC’nin 2019-2020 sezonunda yayınlayacağı yeni diziler

Ulusal kanalların bünyesindeki diziler yavaş yavaş sezon finallerini, finallerini yapmalarının ardından kanallar biten dizilerinin yerlerini doldurmak içinde geçtiğimiz aylarda bir çok pilot bölüm siparişi verdi. ABC, 2019-2020 sezonu için toplam 6 dizi siparişi verdi bunları 3’ü komedi, 3’ü ise drama türünde.

The Baker and the Beauty

Konusu: Daniel Garcia aile fırınını işletmektedir ve çok sevdiği Kübalı ailesinin beklentileri doğrultusunda yaşamaktadır. Ama çılgın Miami gecelerinin birinde süper star moda ikonu Noa Hamilton ile karşılaşır ve hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır. Bu ikili bir arada yapabilecek mi? Peki, aileleri bir araya gelince neler olacak? 

Bu eğlenceli komedi dizisinin yazarlığını Dean Georgaris ve Becky Hartman Edwards üstlenirken yönetmen ve yapımcılığını ise David Frankel üstleniyor. Assi Azar’ın Keshet Broadcasting için yazdığı İsrailli bir komedi  dizisinden uyarlanan The Baker and The Beauty, bu kez Universal Television ve ABC Studios ortaklığında karşımıza çıkıyor. 

Oyuncular: Victor Rasuk (Daniel), Nathalie Kelley (Noa Hamilton), Carlos Gómez (Rafael Garcia), Dan Bucatinsky (Lewis), Lisa Vidal (Mari Garcia), David Del Rio (Mateo Garcia), Belissa Escobedo (Natalie) ve Michelle Veintimilla (Vanessa)

MIXED-ISH

Konusu: ABC’nin Black-ish adlı dizisinin spin-off’u (yan dizisi) olan Mixed-ish, farklı ırklardan bireylerin oluşturduğu karma bir ailede büyüyen Rainbow Johnson’ın 12 yaşındaki halini konu alıyor. Dizi 80’lerde geçecek ve farklı ırkların o dönem bir arada yaşadığı polemikleri, özlerini ifade edebilme veya asimile olma arasında geçen kimlik bunalımlarına değinecek. Genç Bow’un ailesi Paul ve Alicia hippi topluluğundan ayrılarak daha iyi yaşam koşulları arayışıyla kente taşınır. Ebeveynler bir yandan ortaya çıkan yeni sorunlarla boğuşurkenBow ve kardeşleri de başladıkları okulda ne siyahi ne de beyaz kabul edilmemenin sıkıntılarını yaşayacak. 

Bireyi belirli bir gruba ait göremeyen ve bu yüzden çelişkili davranışlarda bulunan bir toplum içinde, bireyin kimliğini bulma arayışına dair hoş bir dizi olan Mixed-ish senaristleri Peter Saji ve Kenya Barris. Aynı zamanda Tracee Ellis Ross, Randall Winston, Artists First (Brian Dobbins), Cinema Gypsy (Laurence Fishburne ve Helen Suglandile Anthony Anderson ile birlikte yönetici yapımcılar arasında da bulunacakPilot bölümün yönetmenliğini ise Anton Cropper üstleniyor.

Oyuncular: Arica HimmelTika SumpterGary Cole, Christina AnthonyMykal-Michelle Harris ve Ethan Childress. 

United We Fall

Konusu:  United We Fall” iki çocuklu Jo ve Bill’in günlük yaşamını anlatan güzel bir komedi dizisi. Başrollerinde Christina Vidal ve Will Sasso’nun oynadığı dizi, bir yanda Bill’in önyargılı annesi ve Jo’nun Latin Amerikalı ve Katolik kalabalık ailesi, öte yanda bitmek bilmeyen komik çelişkilerle ikiliyi hayatından bezdirecek çocuklar. Ama Bill ve Jo, tüm bu fırtınalara karşı koyacak sevgi ve bağlılığa sahiptir ve ailelerinden doktorlarına, koçlardan iş arkadaşlarına, özellikle de çocuklarına karşı birleşerek direnecektir. 

Dizinin senaryosunu Julius “Goldy” Sharpe (“Making History”) yazarken aynı zamanda pilot bölümün yapımcılığını üstlendi. Dizinin yönetici yapımcıları arasında ayrıca Seth Gordon ve Julia Gunn da bulunuyor. Pilot bölümün yönetmenliğini Mark Cendrowski yaparken, dizinin prodüksiyonunu ise Sony PicturesExhibit A Film ve ABC Studios ortaklığı üstleniyor.

Oyuncular: Will Sasso (Bill Ryan), Christina Vidal (Jo Ryan)Jane Curtin (Sandy Ryan) ve Ella Grace Helton (Emily Ryan).

Emergence

Konusu: Stranger Things havasında bir dizi daha geliyor diyebiliriz. Karakter temalı bir korku gerilim dizisi olan Emergence, bir polisin gizemli bir kaza yerinden aldığı küçük çocuğun başından geçenleri bulmaya çalışmasıyla başlıyor. Çocuk hafızasını yitirmiştir ve kim olduğu sorusu baş karakterimizin başına olmadık işler açacaktır. Dizinin senaryosunu Michele Fazekas ve Tara Butters’ın üstlenirken pilot bölümünü Paul McGuigan yönetiyor. 

Oyuncular: Allison TolmanAlexa SwintonOwain YeomanAshley Aufderheide, Robert Bailey Jr., Zabryna GuevaraDonald Faison ve Clancy Brown. 

  For Life

Konusu: Isaac Wright Jr.ın hayatından esinlenerek çekilen “For Life” avukat olan bir tutuklunun hukuk ve aile hayatı içerisindeki mücadelelerine odaklanacak. Bir yandan hapishanedeki mahkumların davalarını alırken bir yandan da işlemediği bir suçtan aldığı müebbet hapis cezasına ilişkin kendi davasının peşinden koşacak. Karakterimiz özgürlüğü için, kendisinden çalınan hayatını geri almak için var gücüyle mücadele edecek. Dizi bir yandan baş karakterin hukuk savaşını anlatırken diğer yandan hukuk sistemindeki açıkları da gözler önüne sermeyi amaçlıyor.

Serinin yapımcıları arasında Hank Steinberg, Curtis “50 Cent” Jackson (G-Unit Film & Television), Doug Robinson, Alison Greenspan (Doug Robinson Productions) ve Isaac Wright Jr. bulunduğu dizinin pilot bölüm yapımcı ve yönetmeni ise George Tillman Jr. (“The Hate U Give”).

Oyuncular: Nicholas Pinnock, Indira Varma, Joy Bryant, Glenn Fleshler, Dorian Missick, Tyla Harris, Mary Stuart Masterson ve Boris McGiver.

Stumptown

Konusu: 2009’da yayımlanan Eisner ödüllü aynı adlı çizgi romanın dizi uyarlaması olan “StumptownPortland’da özel dedektiflik yapan, hikâyenin baş kahramanı Dex-Parios‘u konu alıyor. İlk başta sınırlı bir seri olarak başlayan fakat sonrasında devamlı bir yayına dönüşen Stumptown’ın baş kahramanı Dex-Parios, kumar problemi, karışık bir aşk hayatı ve ilgilenmesi gereken bir kardeşi olan bir özel dedektif. Pek alışılageldik bir dedektif olmayan Dex-Parios hem suçlularla hem de garip tarzı nedeniyle polislerle sık sık karşı karşıya geliyor.

Senaryosunu Jason Richman, Ruben Fleischer ve David Bernad (The District), Greg Rucka (çizgi roman serisinin yazarı), yazarken yapımcılığını ise Matthew Southworth ve Justin Greenwood (çizgi roman serisinin çizeri) üstleniyor.

Oyuncular: Cobie Smulders (Dex-Parios), Tantoo Cardinal, Cole Sibus, Adrian Martinez, Camryn Manheim ve Michael Ealy.

Mustafa Çevik

Önceki Yazı

Utku Ertem

Sonraki Yazı

NCIS New Orleans, 5. sezonuyla FOXCrime’da