CBS’in 2019-2020 sezonunda yayınlayacağı yeni diziler

Sezonu bitirmemizin ardından 2019-2020 sezonunda ulusal kanalların yayınlayacağı dizilerin tanıtımına devam ediyoruz. ABD‘nin en çok izlenen ulusal kanalı CBS gelecek sezonda toplam 8 dizi yayınlayacak, bu dizilerin 4’ü komedi, 4 tanesi de drama türünde. Kanal yeni dizilerden 5 tanesini önümüzdeki sonbahar yayınlayacak.

 All Rise

Los Angeles mahkemelerinde yaşanan olayları konu alan dizide, göreve yeni atanan sıra dışı hakim Lola Carmichael (Simone Missick) ve görevli olduğu mahkeme salonunda yaşanan ilginç olaylar inceleniyor. Dizinin yönetici yapımcıları arasında Greg Spottiswood, Len Goldstein ve Emmy ödüllü Michael M. Robin bulunurken prodüksiyonu ise Warner Bros Television üstleniyor. Yeni dizinin senaryosunu Greg Spottiswood yazarken, ilk bölüm yönetmenliğini ise Michael M.Robin üstleniyor.

Evil

Başrolünde şüpheci karakteriyle araştırmacı bir psikoloğun bulunduğu Evil, psikoloğun henüz eğitimini tamamlamamış bir rahip ve bir marangozun, kilisedeki doğaüstü olayları ve gizemleri incelediği psikolojik gizem dizisi. Kilisede ruhlar ele geçiriliyor, birtakım mucizeler oluyor ve bu ekip meydana gelen olayların mantıklı bir açıklaması olup olmadığını, yoksa doğaüstü güçlerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını araştırıyor. Michelle King, Robert King ve Liz Glotzer yapımcılığında çekilen dizinin pilot bölümünü de Robert King yönetiyor.

FBI: Most Wanted

FBI ve Law & Order dizilerinin yaratıcısı, Emmy ödüllü Dick Wolf‘un elinden çıkan dizide, FBI’ın en çok arananlar listesindeki dünyaca ünlü kaçakları arayan ekibin başından geçenleri izleyeceğiz. Tecrübeli ajan Jess LaCroix (Julian McMahon) ve ekibi sahada sürekli hareket halinde, gizli görevde çalışarak azılı suçluları yakalamaya çalışacaklar. Yönetici yapımcıları arasında Dick Wolf, René Balcer, Arthur W. Forney ve Peter Jankowski’nin üstlendiği dizinin ilk bölümünü Fred Berner yönetirken ilk bölüm senaryosunu da René Balcer yazıyor.

Tommy

Emmy ödüllerinin gediklisi Edie Falco, Los Angeles şehrinin ilk kadın emniyet müdürü olarak atanan üst rütbeli eski bir New York polisini canlandırıyor. Damarlarından New York akan Abigail “Tommy” Thomas (Edie Falco) yeni görev yerinde hem toplumsal hem de ulusal güvenlik sorunlarının mesleğini etkili biçimde yapmasına engel olmaması için gözü kara bir cesaret ve dürüstlükle hareket ediyor. Hem politik drama hem polisiye tadındaki dizinin yapımcısı; Bull, House M.D.ve Homicide: Life on the Street dizileriyle de tanınan Paul Attanasio üstlenirken Kate Dennis ise senaryonun pilot bölümünü yönetecek.

Bob & Abishola

Efsane isim Chuck Lorre’den yeni bir aşk hikayesi geliyor. Ömrünün orta yaşlarındayken kalp krizi geçiren ve hastanedeki Nijeryalı göçmen hemşiresine aşık olan, Detroitli bir varis çorabı satıcısının ilişkisini konu alan dizide hemşire Abishola’yı Folake Olowofoyeku ve satıcı Bob’u da Billy Gardell canlandırıyor. Amerika’daki göçmen sorunlarına esprili bir dille göz gezdiren dizinin yapımcılığını Chuck Lorre, Eddie Gorodetsky, Al Higgins ve Beth McCarthy-Miller (sadece pilot bölümde) üstlenirken dizi Chuck Lorre Productions ve Warner Bros. Television prodüktörlüğünde ekrana gelecek. McCarthy-Miller pilot bölümü yönetirken senaryoyu da Chuck Lorre, Eddie Gorodetsky, Al Higgins ve Gina Yashere yazdılar.

Carol’s Second Act

Çocuklarını büyütüp öğretmenlikten emekli olan, ardından eşinden ayrılan bir kadın hayalini gerçekleştirmek için doktor olmaya karar verirse neler olur? 50 yaşındaki Carol (Patricia Heaton), yarı yaşındaki stajyer doktor arkadaşlarıyla birlikte bu zorlu yolu aşıp klişeleri yıkmaya geliyor. Carol ya batacak ya çıkacak, başka yolu yok. Ama neşeli, hevesli ve yaşına rağmen arkadaşlarından daha girişken olan Carol öğretmen, anne ve eş olmanın dışında hayatta bir çıkış daha yakalayabilecek mi? Emily Halpern, Sarah Haskins; Patricia Heaton, Adam Griffin, David Hunt ve Rebecca Stay (Four Boys Entertainment); Aaron Kaplan ve Dana Honor (Kapital Entertainment); ve Pamela Fryman (sadece pilot bölüm) dizinin yapımcılığını üstlenirken Pamela Fryman ayrıca pilot bölümü yönetmenliğini ve pilot bölüm senaryosunu da Emily Halpern ve Sarah Haskins ile birlikte yazacaklar.

The Unicorn

Tek kamerayla çekilen dizi, bir yıl önce eşini kaybeden Wade’in (Walton Goggins) bir grup arkadaşının da yardımıyla bu durumu atlatma çabasını, iki ergen kızıyla ilişkilerini ve tekrar flört dünyasına dönmek için gösterdiği çabayı işliyor. Kadınlar için mükemmel bir aday olan Wade bakalım yas tutan kalbini iyileştirip mutluluğu tekrar yakalayabilecek mi? Yapımcılığını Bill Martin, Mike Schiff, Aaron Kaplan, Dana Honor, Wendi Trilling, Peyton Reed ve John Hamburg (sadece pilot bölüm) üstlenirken John Hamburg ayrıca pilot bölümü yönetirken senaryosunu da Bill Martin ile Mike Schiff yazıyor.

Broke

Jaime Camil ve Pauley Perrette’nin başrollerinde yer aldığı dizi, orta sınıf komedisi. Jackie (Pauley Perrette), banliyöde kendi halinde yaşayan bekar bir annedir. Uzun zamandır görüşmediği kız kardeşi Elizabeth (Natasha Leggero), onun çok zengin kocası Javier (Camil) ve Javier’nin peşlerinden ayrılmayan sadık asistanı/şoförü/arkadaşı Luis (Izzy Diaz) paraları suyunu çekmiş bir halde Jackie’nin kapısında belirince artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Küçücük bir evde bu kadar insan ve büyük sınıfsal ayrımlar sonucu çıkan sorunlar aile bağlarını zaman zaman zorlasa da kız kardeş olduklarını her hatırladıklarında Jackie ve Elizabeth sorunların üstesinden gelmeyi başaracaklar. Emmy ödüllü Alex Herschlag (“Will & Grace,” “Modern Family”), Jennie Snyder Urman (“Jane the Virgin”), Joanna Klein, Ben SilvermanJaime CamilGuillermo RestrepoGonzalo Cilley ve Maria Lucia Hernandez dizinin yapımcılığını üstlenirken, Victor Gonzalez pilot bölümün yönetmenliğini yapacak. 

Mustafa Çevik

Önceki Yazı

İnternetten Dizi İzlemek

Sonraki Yazı

Riviera, 3. sezon onayını aldı