FX’in çığır açan LGBTQ serisi Pose 11 Haziran’da ekranlara dönüyor

FX, Türk izleyicilerin malum yerlerden izlemedilerse biraz gecikmeli de olsa Netflix’ten takip edebildikleri Pose’un ikinci sezonu için ilk teaser’ını yayınladı. On bölümden oluşacak ikinci sezonun 11 Haziran’da ekranlarda olacağı biliniyor.

1980’lerin sonu 1990’ların başı New York’undaki balo kültürünü merkezine alan ve bu arada LGBTQ topluluğunu, yaşam mücadelelerini Afrika kökenli transseksüeller üzerinden anlatan Pose, ilk sezonuyla hem kamera önünde hem de kamera arkasında oldukça beğenilmiş ve kendine büyük bir hayran kitlesi yaratmıştı. Yapım ikinci sezonunda AIDS salgınının tam ortasına atlayacak. Sahne arkasına dair yeni paylaşılan videoda aktör Billy Porter bu dönemde karakterine neler olduğuna dair yaptığı açıklamada şöyle diyor: “Topluluğumuz pozitif kalmanın yollarını arıyor. Bu salgınla birlikte bir sürü sorun yaşıyoruz. Değişimin yaklaştığını hissediyorum. Neşe bir seçimdir. En karanlık zamanlarda dahi yaşamayı tercih etmek de bir seçimdir. Ve balo sahnesi tam olarak bununla ilgili.”

İlk sezonu reytinglerde büyük bir başarı elde edemese de, Pose iki Golden Globe olmak üzere birçok ödüle aday gösterilmişti. Dizinin ikinci sezonundan önce ilk sezonun renkli ihtişamından uzak tamamen siyah beyaz çekilmiş teaser’ı sizler için aşağıya bırakıyoruz. Düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz, iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilir veya yorumlar kısmına notunuzu bırakabilirsiniz.

 

Ayca Ozbay

birdizihaber baş editörü

Önceki Yazı

Rick and Morty’nin yeni sezonunun yayın tarihi belli oldu, tanıtım yayınlandı

Sonraki Yazı

Hakan: Muhafız’ın 3. sezon çekimleri başladı