Game of Thrones hayranlarından Twitter rekoru

Son sezonuyla dünya gündemine oturan GoT, yeni bölümleriyle Twitter’da en çok konuşulan olmaya tam gaz devam ediyor. Üçüncü bölümün yayınlanmasıyla Twitter’a kilitlenen GoT hayranları toplam 7.8 milyon Tweet atarak rekor kırdı.

Şimdilerde Twitter gündemini kimseye bırakmayan GoT, üçüncü bölümünün yayınlanmasıyla atılan 7.8 milyon Tweet ile Twitter’ı salladı. Bu tweetlerde tahmin edileceği üzere en çok Arya, Night King, Bran, Jon Snow ve Cersei karakterlerinden bahsedildi. Genellikle GIF furyasına dahil olan hayranların Tweet’leri ise gecenin en çok retweet edilenleri listesine girdi. Bu retweet’lerden biri de Arya Stark’ın geri dönüşünü adeta bir bayram havasında kutlayan GoT hayranıydı.

Twitter, kutlamalara GoT’a özel emojilerle katıldı. Bu emojiiler bazı hashtagler kullanıldığında ortaya çıkıyor. #Arya, #AryaStark veya #TheNorthRemembers hashtagleri ile Arya’nın emojisi; #NotToday veya #TheLongNight hashtagleri ile Weirwood Ağacı emojisi sohbetin keyfine keyif katıyor.

Bunlar yaşanırken T-Pain ve Joe Dempsie arasında geçen GoT muhabbetleri tüm Twitter alemini güldürerek tüm gece adından bahsettirdi. GoT hayranları bu diyaloğu kaçıranları acil takibe davet etti: “Eğer T-Pain’in Tweetlerini takip etmiyorsanız, kesinlikle etmelisiniz.

Durum böyle olunca GoT oyuncuları da 7.8 Milyon Tweet’e dahil olmayı ihmal etmedi. Daniel Portman, Isaac Wright, Raleigh Ritchie, Liam Cunningham ve Sophie Turner’ın yanı sıra eski oyunculardan Miltos Yerolemou ve Pedro Pascal GoT heyecanını hayranlarıyla paylaştı. Baktılar sohbet koyu, ünlüler de Tweet atmaya başladı. The Lumineers, Zedd, Maren Morris, Jeffree Star, Christina Perri, Nick Jonas, Dane Cook, Liam Payne, Elizabeth Banks ve daha birçok isim Twitter’da buluşmuş oldu.

Böyle bir geceden sonra yeni bölümü sabırsızlıkla bekleyen GoT hayranları, GoT oyuncuları ve ünlüler diziyi gündemde tutmaya devam ediyor. Twitter ise bir sonraki GoT buluşmasını bekliyor.

Nisan Gürbüz

Önceki Yazı

The Handmaid’s Tale’in üçüncü sezonundan yeni bir tanıtım geldi

Sonraki Yazı

FOXCRIME’da kesintisiz dizi keyfi