Netflix’ten yeni Orta Doğu projesi: Paranormal

Netflix üçüncü Orta Doğu projesi Paranormal’a onay verdi. Arap dünyasının çok satanlar listesine giren ve Ahmed Khaled Tawfik tarafından yazılıp 15 milyon kopyadan fazla satılan romanlardan uyarlama olan dizinin yapımcılığını Mohamed Hefzy ve Amr Salama birlikte üstlenecek. Paranormal Netflix’in ilk Mısır menşeli yapımı olacak.

1960’lı yıllarda geçen hikaye Dr. Refaat Ismail isimli bekar bir hematoloğun doğa üstü olaylarla karşılaşması üzerine kurulu gizem ve bilinmezlerle dolu öyküsünü anlatacak.

Netfllix’in Uluslararası Orijinallerinden sorumlu başkan yardımcısı Kelly Luegenbiehl, “Çok beğenilen Paranormal isimli seriyi heyecan verici bir diziye çevirerek Orta Doğu yapımlarına daha fazla yatırım yapmanın heyecanı içerisindeyiz. Vizyonlarını uluslararası izleyicilerle buluşturmayı dört gözle beklediğimiz önde gelen yapımcı Mohamed Hefzy ve yönetmen Amr Salaam ile çalışacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” diyor.

Netflix’in üçüncü Orta Doğu projesi, platformun bölgedeki hikâyelere ve yeteneklere yatırım yapma konusundaki taahhüdünü tuttuğu şeklinde yorumlandı. Mevcut yapımlarla Orta Doğu’daki film yapımcıları ve izleyicilerin uluslararası platformdaki temsiliyetinin de arttığı ifade edilmekte.

Dizinin yapımcısı Mohamed Hefzy projeye dair açıklamasında şöyle diyor; “Benim için çok değerli olan Paranormal serisini Netflix’te hayata geçireceğim için gurur duyuyorum. Ayrıca, uzun süredir ortağım ve arkadaşım olan Amr Salama ile çalışacağım için heyecanlıyım. Netflix’le birlikte, çok şey vadeden bu Mısır-Arap menşeli hikâyeyi uluslararası kalitede sunabilmeyi hedefliyoruz.”

Yapımcı, yönetmen ve showrunner olarak projede yer alacak Amr Salama ise; “Bu proje konusunda çok heyecanlıyım. Bir film yapımcısı olduğumdan bu yana en büyük hayalim Ahmed Khaled Tawfik’in Paranormal’i üzerinde çalışmak ve onu televizyonda bir drama olarak uyarlayabilmekti. Paranormal’in temelini değiştirmeden, kitaplara televizyonda yeni bir ışık tutabileceğim için gururluyum. Bu heyecan dolu hikâyeleri Netflix üzerinden 190 ülkeye ulaştırmayı sabırsızlıkla bekliyorum.” diyor.

Mısır’da çekilmesi beklenen proje, Netflix’in Jinn isimli Orta Doğu yapımının ardından üçüncü oldu. Jinn’in 13 Haziran 2019 tarihinde yayına başlaması bekleniyor. Jinn’den önce Netflix’in Al Rawabi School for Girls isimli yapıma onay verdiği açıklanmıştı.

Ayca Ozbay

birdizihaber baş editörü

Önceki Yazı

İzlemekten Keyif Alacağınız 20 Avrupa Dizisi

Sonraki Yazı

The Taste Türkiye’nin 3. bölüm 2. tanıtım videosu yayınlandı