Nuh Tepesi’ne Tribeca Film Festivali’nden iki ödül birden geldi

Dünya prömiyerini Tribeca Film Festivali’nde yapan Cenk Ertürk imzalı Nuh Tepesi filmi festivalden iki ödülle döndü. Filmi hem yazıp hem yöneten Cenk Ertürk En İyi Senaryo ödülünün sahibi oldu. Başrolleri Haluk Bilginer ve Hande Doğandemir’le paylaşan Ali Atay da festival jürisinden tam not alarak En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Film babasının son arzusunu yerine getirmek isteyen Ömer’in hikayesini konu alıyor. Ömer, babasını kendisinin diktiğini iddia ettiği ağacın dibine defnetmek isterken köylüler bu ağacın Nuh peygamber tarafından dikildiğine inanmakta ve Ömer’in bu istediğine karşı çıkmaktadır.

Ayrıca 38. İstanbul Film Festivali’nde Altın Lale ödülünü kazanan House of Hummingbird filmi Tribeca Film Festivali’nde de En İyi Film ödülünü kazandı.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Agents of SHIELD’in 6. sezonundan yeni tanıtım yayınlandı

Sonraki Yazı

Veronica Mars’tan tanıtım yayınlandı