This Is Us ve Blindspot yeni sezon onaylarını aldı

ABD‘de halka açık kanallardan NBC sevilen ve bol ödüllü dizisi This Is Us‘a 3 sezonluk, Blindspot‘a ise final sezonu onayı verdi.

Başrollerinde Sterling K. Brown, Jon Huearts, Mandy Moore, Chrissy Metz ve Justin Hartley gibi oyuncuların rol aldığı This Is Us, Pearson ailesinin 3 farklı jenerasyonunun hikayesi anlatılıyor. Kanal her sezonu 18 bölüm olacak şekilde diziye 4, 5 ve 6. sezon onayı verdi. 3. Sezonunda ortalama 13 milyon reyting alan dizi hali hazırda NBC‘nin yayında olan tüm dizileri arasında birinci, tüm yapımlarda ise The Voice‘in ardından geliyor.

Kanalın bir başka dizisi Blindspot ise 5. ve final sezon onayı aldı. Başrollerinde Sullivan Stapleton, Jaimie Alexander, Rob Brown ve Audrey Esparza‘nın bulunduğu dizi New York meydanında hafızasını kaybetmiş ve baygın bir şekilde bulunan Jane Doe karakterinin etrafında şekilleniyor. Her sezon televizyondaki reytingleri azalsa da online ve DVR reytingleriyle devam eden dizinin 5. sezonun 10 ya da 13 bölüm sürmesi planlanıyor.

Kanal daha önce Good Girls (3. Sezon), The Good Place (4. Sezon), Chicago Med (5. Sezon) Chicago Fire (8. Sezon), Chicago PD (7. Sezon) Brooklyn Nine-Nine (7. Sezon), Will & Grace (11. Sezon), The Blacklist (7. Sezon), Law & Order: SVU (21. Sezon), Superstore (5. Sezon), New Amsterdam ve Manisfest (2. Sezon) dizilerine de yeni sezon onayı vermişti.

Hakkında karar verilmeyen ve iptal edilmesi beklenen diziler arasında ise Abby’s, A.P. Bio, The Village, onay alma ihtimali bulunan tek dizisi The Enemy Within bulunuyor.

Mustafa Çevik

Önceki Yazı

Kamil Akar

Sonraki Yazı

Utku Ertem