Avlu, Netflix’e transfer oldu

Wentworth isimli diziden uyarlanan Avlu Star TV’de yayınlanan iki sezonunun ardından Netflix’e transfer oldu. Haberi dizinin başrol oyuncularından Demet Evgar duyurdu.

Limon Yapım tarafından hazırlanan ve Yüksel Aksu’nun genel yönetmenliğini yaptığı dizi yayınlandığı ilk günden bu yana izleyicisi tarafından sevilerek takip edilen bir yapım olmayı başardı. Kadrosunda Demet Evgar’ın yanı sıra Ceren Moray, Nursel Köse, Nergis Öztürk ve Kenan Ece gibi isimleri bulunduran dizi ikinci sezon sonunda hikaye gereği diziden ayrılan oyuncularıyla çok konuşulan Avlu sezon finaliyle seyircileri heyecanlandırmıştı.

Demet Evgar yaptığı açıklamada ““‪Avlu yeni sezonda Netflix’te olacak: Dizimiz Netflix Original’a satıldı. Netflix tarihinde bir ilk… Baştan itibaren yapımında bulunmadığı bir işi Netflix Original olarak almıyor, Netflix olarak alıyor. Çok gurur duyuyorum!” dedi.

Burada Evgar’ın muhtemelen konuya hakim olmamasından kaynaklı bir hatalı bilgiyi düzeltelim; Avlu, tıpkı You ve Riverdale gibi daha önce başka bir kanalda yayınlanan ve Netflix’e transfer olduktan sonra başka bir kanalda yayınlanmayacak bir dizi. Tarihte bir ilk olduğunu söyleyemeyiz. Fakat Türkiye’den transfer edilerek sadece kendi bünyesinde yayınlayacağı ilk Türk dizisi olması konusunda ortada tabii ki bir başarı var.

Netflix Original konusunda geçtiğimiz gün Ayça çok açıklayıcı bir yazı yazdı. Bu yazıya şuradan ulaşabilirsiniz.

Bora Yıldırım

1986 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılından beri Bodrum'da yaşıyorum. Gezmeyi ve kitap okumayı severim. Çok konuşur, çok gülerim. Vakit buldukça yazarlığa kabul edilme sebebim olan yerli dizileri izlemeye çalışıyorum. Yabancı dizileri izledikçe yerli dizilerin geldiği noktaya üzülsem de bir gün eskisi gibi tadı ağızda kalan dizilerin televizyonlarda daha çok yer bulacağına inanıyorum.

Önceki Yazı

Elementary yeni sezonuyla FOXCRIME’da

Sonraki Yazı

Benim Tatlı Yalanım | Bin düşün, bir söyle, asla yazma