Cihangir Ceyhan kimdir?

Sıfır bir dizisi ile beraber adeta bir fenomen haline gelmiş olan Cihangir Ceyhan kimdir? Her geçen gün arama butonlarda sıkça aranan isimlerden bir tanesi olan Cihangir Ceyhan hakkında birçok merak edilen konular yer almaktadır. İşte kısaca başaralı oyuncu hakkında tüm merak edilenler.

Cihangir Ceyhan Öz Geçmişi

Çukur dizisinde rol alacağı haberi çıktıktan sonra arama butonunda adı sıkça geçemeye başlayan Cihangir Ceyhan yaşı en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. 1989 yılı Ekim ayı doğumlu olan Ceyhan 29 yaşındadır. Oyuncu Adana doğumludur ve terazi burcudur. Aslen ise Elazığlı olan Ceyhan’ın annesi ise Diyarbakırlıdır. Ailenin en küçük üyesi olan Cihangir Ceyhan boyu 1.77’dir ve kilosu ise 75’tir. Yakışıklı oyuncunun hayatında ise herhangi birinin olup olmadığı tam olarak bilinmemektedir. Özellikle dizide yapmış olduğu ‘bak hele seni pis ederim’ repliği sayesinde büyük bir yankı yaratmıştır.

Eğitim Hayatı

Ceyhan, açık öğretim üniversitesinin işletme bölümünden mezun olmuştur. Bu esnada İstanbul’a gelmiştir ve yaklaşık 2,5 sene kadarlık bir süre içerisinde kamera önünde oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. Bu süreç sonunda ise eğitimini başarı ile tamamlamış ve doğup büyüdüğü memleketi Adana’ya geri dönüş yapmıştır. Adana’ya karşı ayrı bir sevgisi olan Cihangir, halada günümüzde bakıldığı zaman hayatını Adana’da sürdürdüğü görülmektedir

Oynadığı Filmler ve Diziler

Sıfır bir dizisinde Cio rolüyle karşımıza çıkarak ilgi çekmeyi başaran oyuncu, özellikle de genç kızlar tarafından pek fazla beğenilmektedir. Özellikle bu dizide yapmış olduğu replik ve hareketler sayesinde çok fazla beğeni toplamıştır. 2015 yılında ise Yusuf adlı bir sinema filmi ile kamera karşısına geçmiştir. Bundan önce ise birçok kısa film ve aynı zamanda müzik videolarında yer alan Cihangir, yetenekleri ile her alanda başarı gösterebilmektedir. Son dönemlerde bakıldığı zaman ise oyuncunun gündemin başaralı dizisi olan Çukur dizisinde Azer karakterine yer vereceği söylenmektedir. Bu dizide Aras Bulut İynemli, Necip Memili ve Erkan Kolçak Köstengil gibi başaralı oyuncular ile birlikte Azer karakterini canlandıracaktır.

Kaynak: O Kimdir Kim

support

Önceki Yazı

Final yapan Orphan Black’ten 10 yeni bölüm daha geliyor, ama nasıl?

Sonraki Yazı

FOX Networks Group Türkiye’ye Ödül Yağdı