HBO’nun Chernobyl’i tüm zamanların en iyi dizisi ünvanını kazandı!

HBO’nun insanoğlunun başına gelen en büyük nükleer felaketlerden birini konu aldığı Chernobyl isimli dizisi, finalinin hemen ardından IMDb sıralamasının en üst sırasına oturdu.

Salı günü itibarıyla Chernobyl 140.000 izleyiciden on üzerinden aldığı 9,7 puanla Amazon’a ait IMDb’de birinci sıraya oturdu. Beş bölümden oluşan mini dizi 3 Haziran tarihinde son bölümüyle ekranlara gelmiş ve Türkiye’de Digitürk üzerinden izleyiciyle buluşmuştu.

HBO’nun çok beğenilen dizisi Chernobyl, AMC’nin Breaking Bad (9,5), BBC’nin Planet Earth II (9,5) ve HBO’nun Band of Brothers (9,5) gibi yapımlarını geride bırakıyor. Dizi ayrıca HBO’nun kendisi de yeni sonlanan Game of Thrones’unu (9,3), HBO’nun The Wire’ını (9,3) ve orijinal Planet Earth’ü (9,4) geçmiş durumda.

Chernobyl, 26 Nisan 1986 tarihinde Ukrayna’da bir nükleer tesiste gerçekleşen patlamanın ardından radyoaktif materyalin Beyaz Rusya, Rusya, Ukrayna, İskandinavya ve Batı Avrupa’ya yayılmasını konu alıyordu. Dizi Ukrayna’da kısmen kullanımı sona ermiş bir nükleer tesiste çekilmişti.

Dizinin tanımına buradan, diziye dair yazarımız Bora Yıldırım’ın yorumuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Ayca Ozbay

birdizihaber baş editörü

Önceki Yazı

FOX’tan yeni yarışma : “EFSANE AİLE”

Sonraki Yazı

Netflix ve Coca Cola’dan Stranger Things ortaklığı!