Netflix, Sarah Dessen’in üç romanının haklarını satın aldı

New York Times Çok Satanlar Listesi‘ne giren, genç, yetişkinlere yönelik kitapların yazarı Sarah Dessen‘in yeni kitabı The Rest of the Story‘nin yayınlanmasının arifesinde Netflix, yazarın daha önceki üç kitabının (Yol Arkadaşım – 2009, The Lullaby – 2002, Once and For All – 2017) haklarını satın aldı.

Genç ve yetişkinlere yönelik realist kurgu türünde romanlar yazan Sarah Dessen, Amerika‘nın en popüler yazarları arasında bulunuyor. Screen Arcade‘den Bryan Unkeless ve Eric Newman‘ın yapımcılığı, Alyssa Rodrigues ise baş yapımcılığını üstlenecek. Filme uyarlanacak ilk proje, New York Çok Satanlar listesine giren ve Genç Yetişkinlere Yönelik En İyi Kurgu dalında Goodreads Choice Ödülü kazanan Yol Arkadaşım olacak.

Yol Arkadaşım: Auden, uzun süredir geceleri uyuyamamaktadır. Uykusuzluğu ebeveynlerinin boşanmasından, daha doğrusu kavgalarının başlamasından beri sürmektedir. Auden, babasının yeni ailesiyle beraber yaşadığı büyüleyici sahil kasabasında, onlarla birlikte tasasız bir yaz geçirme fırsatı yakalar. Bir butikteki yeni işi sayesinde Auden, ilk kez kızların dünyasına adım atar. Böylelikle kızların dünyasındaki konuşmalardan, dostluklardan ve aşklardan haberdar olur. Bu zamana kadar talepkâr annesinin istediği kusursuz kız olmaya çalışmakla meşgul olduğu için tüm bunlardan mahrum kalmıştır. Ardından Auden, Eli ile tanışır. Yalnızlığı seven, ilgi çekici biri olan ve aynı Auden gibi uykusuzluk çeken Eli, Auden‘a kasabanın karanlık dünyasında rehberlik eder. Sarah Dessen, alametifarikası* olan kusursuz tarzıyla bağ kurmayı öğrenen iki yalnız insanın duygularını keşfe çıkıyor.

The Lullaby: New York Times Çok Satanlar Listesi‘ne giren bir kitap. O her şeyi çözdüğünü düşünüyor. Ama bu doğru mu? Konu ilişkiler olduğunda Remy‘nin bir dizi kuralı var. Asla çok ciddi olma. Sevgilinin kalbini kırmasına izin verme. Asla bir müzisyenle çıkma. Ama Remy, Dexter ile tanışınca tüm bu kurallar geçerliliğini yitirir. Acaba Remy, aşk şarkılarının neden bahsettiğini anlamaya mı başlıyor?

Once and For All: Yıllarca tereddüt yaşayan gelinler ve kötü davranışlar sergileyen ve kötü davranışlar sergileyen düğün konuklarıyla uğraşan düğün planlayıcısı Louna, aşka şüpheyle yaklaşmaktadır ve üniversiteye gitmeden önceki son yazını bekâr olarak geçirmeye kararlıdır. Üstelik Louna, yoğun düğün programı sayesinde potansiyel flörtlerden kaçınmak için geçerli bir mazarete sahiptir. Ancak tüm bunlar, fazlasıyla titiz bir gelin ve damadı tatmin etmek için gelinin erkek kardeşi Ambrose‘u işe alması gerekince değişir.

*Ayırıcı nitelik, özellik

Mustafa Çevik

Önceki Yazı

“Dune” hakkında ilk detaylar

Sonraki Yazı

Reese Witherspoon’ın dizisi Little Fires Everywhere’den ilk görsel