Yayın platformu Sundance Now hakkında bilmeniz gerekenler

2014’te kullanıma açılan yayın platformu Sundance Now, birçok film ve diziyi izleyicilerine sunuyor. Platformda suç, gerilim ve drama türündeki dizilerden yabancı ve bağımsız filmlere kadar pek çok içerik yer alıyor.

Sundance Now’da yer alan dizi, belgesel ve her türden ödüllü film kendi kategorisinin başlığı altında izleyiciyle buluşuyor. Platformun içerisinde “Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler”, “Yeni İçerikler”, “Oscar Ödüllü Filmler”, “Bağımsız”, “Popüler Yapımlar” gibi birçok başlık yer alıyor. Bütün içerikler reklamsız şekilde izlenebiliyor. İzleyiciler başka üyelerin içerikler hakkındaki incelemelerini de görüntüleyebiliyor.

Platform, üye olduktan sonraki yedi gün içerisinde ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ücretsiz sürüm bittikten sonra, üyelikler yıllık kullanım için ayda 4,99 dolardan veya aylık üyelik için 6,99 dolar üzerinden yenilenebiliyor.

Sundance Now aynı zamanda Sundance Film Festivali’nin atmosferini de kullanıcılarına yaşatmayı hedefliyor. Platformda “Monster,” “Memento,” ve “Short Term 12” gibi birçok bağımsız film yer alıyor.

Festivalde yer alan film yapımcıları, en sevdikleri filmlerden oluşan izleme listelerini platformda kullanıcılarla paylaşıyor. Platformda listesi olan yapımcılar arasında Lisa Gardner, Danny Glover ve David Lowery gibi isimler yer alıyor.

Kullanıcılar içerikleri App Store, Google Play, Amazon Fire TV, Roku ve Xbox One aracılığıyla izleyebiliyor. Yayın platformu Türkiye’deki izleyicilerin kullanımına henüz açık değil.

 

Duygu Gürbüz

Önceki Yazı

Netflix Fiyatlarına Beklenen Zam Geldi

Sonraki Yazı

Stranger Things 3’ten son bir fragman yayınlandı